reklama
 
 

Živě: Nejhledanější terorista Evropy se ozval. Spojil se s advokátem z Belgie

AKTUALIZOVÁNO 15. 1. 2016
reklama
Sedm mrtvých si vyžádala série teroristických útoků v indonéské Jakartě. Policie oznámila, že jednu z explozí způsobila bomba odpálená sebevražedným atentátníkem v kavárně. K útokům se přihlásila radikální skupina Islámský stát (IS). Terčem atentátů byli podle IS cizinci a indonéské bezpečnostní síly. Turci území radikálů ostřelují po úterním útoku v Istanbulu. Podle Ankary dělostřelectvo zabilo 200 džihádistů. Dění jsme sledovali v online reportáži.

Boj s terorismem ve světě:

reklama
20:20
Francie

V bytě v Saint-Denis loni 18. listopadu zahynuly přinejmenším tři osoby při razii, která byla součástí pátrání po strůjcích atentátů v Paříži z 13. listopadu. Jednou z nich byl údajný hlavní strůjce pařížských atentátů Abdelhamid Abaaoud, druhou jeho sestřenice Hasna Aitboulahcenová.

Identita třetího muže, který se odpálil, nebyla až do dneška známa. Prokuratura informovala, že Akrouh byl identifikován na základě vzorku DNA odebraného u jeho matky.

20:20
Francie

Pařížská prokuratura dnes oznámila totožnost muže, jenž se odpálil při loňské listopadové razii v bytě na pařížském předměstí Saint-Denis. Byl to 25letý Belgičan marockého původu Chakib Akrouh.

19:40
Indonésie

Podle posledních informací si kromě sedmi mrtvých vyžádala dnešní série útoků v indonéské metropoli Jakartě více než 20 zraněných. Podle informací, které ČTK poskytlo indonéské velvyslanectví v Praze, bylo zraněno dohromady 19 civilistů, z toho čtyři cizinci - Alžířan, Rakušan, Nizozemec a Němec. Kromě toho prý bylo zraněno pět policistů při úsilí o zadržení teroristů.

16:52
Aktuálně.cz

Připomeňme, že k útokům ve Francii došlo 13. listopadu a vyžádaly si 130 mrtvých a téměř třikrát tolik zraněných.

K teroru se přihlásila teroristická organizace Islámský stát a provedli ho džihádisté, kteří se narodili v Evropě. Jediným přeživším je podle vyšetřovatelů právě Salah Abdeslam, kterému se ale stále daří unikat.

16:48
Belgie

Salah Abdeslam, uprchlý terorista z Paříže, kontaktoval obhájce Svena Maryho, napsala s odvoláním na nejmenovaný zdroj agentura Belga.

Advokát zvěsti odmítl komentovat, nicméně belgická média připomínají, že Mary už loni v prosinci prohlásil, že by jednoho ze strůjců krveprolití obhajoval, pokud by o to byl požádán.

16:28
Aktuálně.cz

Rok 2016 se může stát nejhorším rokem co do počtu teroristických útoků. Zatím tomu vše nasvědčuje. Začalo to už v prvních minutách letošního ledna, kdy německá policie varovala před atentátem v Mnichově. A pokračovalo každý další den. S výjimkou jednoho jediného, jak zjistilo Aktuálně.cz.

15:38
Indonésie

Indonéská Kompas TV na Twitteru klidní paniku. Uvedla, že v Jakartě nedošlo k výbuchu bomby, ale zřejmě praskla pneumatika kamionu.

15:31
Indonésie

Místní média naznačují, že k dalšímu výbuchu došlo v obchodním centru. Policie nicméně dosud nepotvrdila, že by v Jakartě explodovaly další bomby.

15:23
USA

Velvyslanectví USA v indonéské Jakartě zůstane zavřené i v pátek. Jde o preventivní opatření, které souvisí s ranním útokem v centru města.

15:22
Indonésie

V centru Jakarty bylo slyšet nové výbuchy. S odvoláním na Kompas TV to napsala agentura Reuters.

14:36
Dánsko

Dánská policie ve středu zadržela 15letou dívku, kterou na základě protiteroristického zákona stíhá mimo jiné za držení výbušnin.

Informovala o tom dnes televize TV2 s tím, že dívka je Dánka, která nedávno konvertovala k islámu. Policie podle listu The Local oznámila, že k případu se prozatím nebude vyjadřovat.

14:01
USA

Mezinárodní koalice vedená USA oznámila, že během čtyř náletů zničila poblíž iráckého Mosulu 13 zařízení Islámského státu.

13:48
Turecko

Davutogu dodal, že dělostřelectvo zasáhlo na 500 cílů islamistů. V úderech hodlá Ankara pokračovat zejména z pozemních stanovišť, ale podle potřeby bude používat i svoje vojenské letectvo.

13:45
Turecko

Turecko se po úterním atentátu v Istanbulu, který si vyžádal deset mrtvých mezi německými turisty, pustilo do bombardování pozic Islámského státu. Zabilo při tom 200 "teroristů", řekl dnes turecký premiér Ahmet Davutoglu.

12:12
Indonésie

Aktuální foto z Jakarty:

Indonéský policista u kavárny zničené výbuchem. Indonéský policista u kavárny zničené výbuchem. | Foto: Reuters
12:01
Indonésie

Mezi útočníky z Jakarty nebyl žádný cizinec, oznámil šéf indonéské policie.

12:00
Indonésie

Podle agentury napojené na islamisty cílily útoky v Jakartě "na cizí státní příslušníky a bezpečnostní síly".

 

11:56
Indonésie

Indonéská policie tvrdí, že při útoku v Jakartě zemřel Kanaďan. Píše to Reuters.

11:54

K útoku se přihlásili islamisté.

11:53

Teroristický útok v Jakartě spáchal Islámský stát. Uvedl to šéf indonéské policie.

autoři: Zahraničí, ČTK, Reuters | 14. 1. 2016

    Hlavní zprávy

    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama