reklama
 
 

Putin poděkoval za dalších šest let. Musíme být sjednocení, řekl příznivcům v Moskvě

Aktualizováno 18. 3. 2018 23:51
Znovuzvolený prezident Ruska Vladimir Putin předstoupil před své příznivce. Musíme být jednotní, přitáhněte k sobě voliče druhých kandidátů, vzkázal. | Video: Reuters |  01:31
reklama
Vladimir Putin oficiálně poděkoval za znovuzvolení ruským prezidentem. "Musíme zůstat sjednocení," řekl svým příznivcům v Moskvě. Podle ruské Ústřední volební komise je sečtena polovina hlasů, Putin získal více než 75 procent.

Putin poděkoval za dalších šest let. Musíme být sjednocení, řekl příznivcům v Moskvě

reklama
23:50

Vážení čtenáři, tímto končíme on-line přenos z ruských prezidentských voleb. Přejeme vám dobrou noc.

23:18
Ondřej Soukup

Náš reportér Ondřej Soukup během svých cest také zaznamenal, jak vypadá přechod mezi Ukrajinou a Krymem. "Přecházím území nikoho, kde jedinou společnost tvoří obří cedule varující, že lidé, kteří opustí silnici nebo budou něco vyhazovat do škarpy, mohou být trestně stíháni," píše ve svém článku.

22:24
Vladimir Putin

Uvažuje Vladimir Putin ještě nad dalšími mandáty? Tuto otázku označil za "legrační".

"Jen si to spočítejte, copak tady budu sedět do sta let? Ne!" řekl pobaveně Putin. Svůj první prezidentský mandát nyní pětašedesátiletý prezident nastoupil v roce 2000.

22:14

Celá generace.

21:40
Vladimir Putin

Vladimir Putin také prohlásil, že nebude dělat žádné změny v ruské ústavě. Právě současná ústava mu ale nyní neumožňuje vládnout i v dalším volebním období za šest let.

21:37
Vladimir Putin

Po prvním Putinově projevu následuje ještě druhá řeč. V ní se ruský prezident věnuje i pokusu o vraždu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. Britští politici i NATO podezřívají z otravy právě Rusko. Skripal byl otráven látkou Novičok.

"Kdyby to byla vojenská nervová látka, zemřelo by více lidí," prohlásil nyní Putin. Rusko podle něj ani nemá takové zbraně.

21:22

Je sečtena už polovina hlasů. Podle Ústřední volební komise získal Vladimir Putin přes 75 procent.

21:14
Vladimir Putin

Po proslovu Putina jeho příznivci křičí: "Rusko! Rusko!"

21:03

"Voliči uznali úspěchy z posledních několika let," prohlásil Putin s tím, že úspěch očekává i do budoucna. "Důležité je, abychom zůstali sjednocení."

21:01

Vladimir Putin už promluvil před svými příznivci v Moskvě. Poděkoval jim za jejich hlasy.

20:53
Twitter

I takové cedule lze vidět na shromáždění na Manéžním náměstí v Moskvě.

20:45
Twitter

Zisk jednotlivých kandidátů podle průzkumů.

20:41

Podle Ústřední volební komise je už sečteno 40 procent hlasů. Zisk Vladimira Putina stoupá, nyní má 74,2 procenta hlasů.

20:40

Ruské volby nejsou zbytečné, píše komentátor HN Petr Honzejk.

20:32

Ruská volební komise oficiálně označila Vladimira Putina za vítěze prezidentských voleb. Odkazuje se při tom na výsledky exit polls neboli okamžitých průzkumů po hlasování. Přesné počty sečtených hlasů zatím nesdělila.

 

20:30
Twitter

Rusové oslavující zvolení Vladimira Putina do dalšího šestiletého funkčního období se shromáždili na moskevském Manéžním náměstí, nedaleko Rudého náměstí.

20:23
DVTV

Sledujte také živý speciál DVTV k ruským volbám. Jak silná bude pozice Vladimira Putina? Byly volby demokratické? Jak se změní vztahy Česka a Ruska? A je Miloš Zeman hlavním spojencem Ruska na Západě?

19:55
Vladimir Putin

Nyní ruská státní televize hlásí, že je už 30 procent sečteno. Vladimir Putin se drží na prvním místě se ziskem 73 procent hlasů.

19:49

Už 25 procent hlasů je sečteno. Podle agentury Interfax má Vladimir Putin nyní na svém kontě 72,5 procenta hlasů.

19:44

Přesvědčivé vítězství Vladimira Putina v prezidentských volbách přináší nadšený jásot řady jeho příznivců, ale taky první kritické hlasy. "Čím déle zůstává (Putin) u moci, tím složitěji bude jednou odcházet. Jak bude moci opustit tak složitý mocenský systém, který v zásadě na něm závisí?" ptá se v komentáři pro list Moscow Times analytik Andrej Kolesnikov z Centra Carnegie.

autoři: Zahraničí, ČTK | 18. 3. 2018 15:20

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama