reklama
 
 

Na Ukrajině se dál umírá, tweetuje Tusk. Chce sankce

Aktualizováno 22. 2. 2015 23:50
reklama
Události na Ukrajině rok po pádu Viktora Janukovyče jsme sledovali v online reportáži.

Rusko-ukrajinská krize online:

reklama
23:00
Aktuálně.cz

Na Antimajdanu v Moskvě byl i zpravodaj Aktuálně.cz Jiří Just. "Poprvé jsem se cítil jako Brad Pitt. Ani ne tak jako herec, jako spíš jeho hrdina z filmu Světová válka Z.," píše na své blogu.

Blog: Jiří Just
22:55

Část protestujících proti ukrajinskému Majdanu v Moskvě (tzv. Antimajdanu) dostala za svou účast na sobotním shromáždění zaplaceno, píše ruský list Novaja Gazeta. Vydělali si zhruba čtyři eura na osobu.

Reportáž ze sobotní demonstrace čtěte zde: "Doražme Evropu!" Rusko vzpomínalo na loňský Majdan. Po svém

22:15

Tři největší banky ze státní skupiny VTB v lednu spadly do obří ztráty. Mateřská banka VTB prodělala v prvním měsíci tohoto roku 8,9 miliard rublů (zhruba čtyři miliardy korun) oproti 3,2 miliardám zisku v loňském lednu. Bank Moskvy prodělal 11,2 miliardy rublů oproti loňským 700 milionům zisku, VTB24 prodělal loni v lednu 0,6 miliardy, letos 2,5 miliardy.

Více čtěte na webu Hospodářských novin: Ruská bankovní skupina VTB za jediný měsíc prodělala téměř devět miliard rublů

20:50
Twitter

"Navzdory Minsku II lidé na Ukrajině stále umírají," tweetuje předseda Evropské rady Donald Tusk. S ostatními lídry Unie prý momentálně konzultuje, co podniknout dál....

20:30
Twitter

Debalceve, 22. únor 2015.

19:50
Aktuálně.cz

Vojáci ukrajinské armády, kteří se stáhli z východoukrajinského Debalceve, kritizují velení armády. Kyjev nás nechal ve štychu, říkají. Podívejte se na video.

Ukrajinští vojáci: Nechali by nás tam zemřít | Video: Rádio Svobodná Evropa
18:38

"Jen jsme si chtěli připomenout to výročí, a tohle se stalo hned na začátku pochodu. Celá akce byla ihned odvolána ze strachu, že na cestě mohou být další bomby," řekl agentuře Reuters jeden z účastníků akce, který se představil jako Ihor a jehož přítele výbuch zabil.

Výbuch v Charkově Foto: Youtube.com
18:35

Prezident Petro Porošenko k útoku v Charkově uvedl, že v den mírových pochodů "teroristická špína odhalila svou dravčí povahu". "Toto je troufalý pokus rozšířit území terorismu," řekl Porošenko.

Petro Porošenko měl mimořádný projev na kyjevském letišti, odkud odletěl na východ. Petro Porošenko měl mimořádný projev na kyjevském letišti, odkud odletěl na východ. | Foto: Reuters
18:22

Fronta na chleba v Debalceve...

17:04
Aktuálně.cz

Přesně před rokem padl na Ukrajině režim prezidenta Viktora Janukovyče. Připomeňte si, co se tehdy dělo na náměstí Nezávislosti. Tady je rok stará fotogalerie: Krev, plameny a trosky, tak teď vypadá centrum Kyjeva

17:03

Čtyři podezřelí, které ukrajinští vyšetřovatelé zadrželi krátce po útoku v Charkově, prý při výslechu řekli, že dostali zbraně a instrukce z Ruska.

17:00

Ukrajinská SBU údajně zabránila dalším dvěma připravovaným útokům v Charkově.

16:18

Oběti, které zemřely loni během demonstrací a bojů na kyjevském Majdanu, si dnes připomněli i Pražané. Zachytil je fotograf agentury Reuters.

 

Praha vzpomíná na Majdan Foto: Reuters
16:15

Výbuch v Charkově podle prohlášení ukrajinského ministerstva vnitra zabil dva lidi, včetně jednoho policisty. Zraněno zřejmě bylo dalších devět lidí - z toho pět policistů.

Výbuch v Charkově Foto: Reuters
16:10
Twitter

Dnes v Kyjevě...

16:08

"Byla to příležitost setkat se s politickými představiteli Ukrajiny a mluvit o současné situaci. Ze své strany jsme měl příležitost zdůraznit, že dnes předpokládáme za klíčové dodržet principy (mírové dohody) z Minsku," prohlásil dále šéf české diplomacie.

"Je třeba prosadit příměří, je nutné zahájit stahování těžkých zbraní a provést výměny zajatců," dodal.

16:05

Zaorálek po uvítací ceremonii s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem navštívil výstavu vojenské techniky ukořistěné v Donbasu, která podle ukrajinských úřadů pochází z Ruska. Poté zamířil na pochod v centru Kyjeva.

"Lidé, co se tam shromáždili, vyjádřili silnou podporu současnému vedení Ukrajiny, především prezidentovi Porošenkovi. Celé to proběhlo důstojně," řekl Zaorálek. Dodal, že je rád, že byla zachována důstojnost vzpomínkové akce, protože se očekávalo možné vyhrocení situace, jako se dnes stalo v Charkově.

Lubomír Zaorálek Foto: Ludvík Hradilek
15:30

Na serveru Youtube.com se objevil záznam z dnešního výbuchu v Charkově.

Záznam výbuchu v Charkově | Video: Youtube.com
15:01

Stálý předseda Evropské rady Donald Tusk chce v pondělí začít jednat s představiteli unijních zemí o dalším zpřísnění sankcí vůči Rusku.

Tusk podle agentury Interfax-Ukrajina prohlásil, že odvetná opatření budou souviset s pokračující agresí vůči Ukrajině. Již v sobotu americký ministr zahraničí John Kerry prohlásil, že USA se svými spojenci kvůli ruskému podkopávání nynějšího mezinárodního mírového úsilí nové sankce už chystají.

Polský premiér Donald Tusk v pondělí na tiskové konferenci uvedl, že nemá důvod k odvolání ministra vnitra. Polský premiér Donald Tusk v pondělí na tiskové konferenci uvedl, že nemá důvod k odvolání ministra vnitra. | Foto: Reuters
14:58

Úřady zvýšily stupeň teroristického ohrožení v Charkově. Informovala o tom agentura Interfax. Zahájena údajně byla i speciální "protiteroristická operace".

autoři: Zahraničí, ČTK, Reuters | 22. 2. 2015 7:29

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama