reklama
 
 

Žháři ve Švédsku zaútočili na další dvě budovy pro uprchlíky

12. 3. 2016 17:58
Ve Švédsku znovu hořely ubytovny pro uprchlíky. Nejprve byli zalarmováni policisté kvůli několika menším požárům v komplexu, který se renovuje jižně od Göteborgu. Nedlouho poté zničil oheň jednu budovu u obce Klippan, ležící asi 40 kilometrů severovýchodně od Helsingborgu. Oba útoky se obešly bez zraněných. Všechny požáry byly rychle uhašeny. Policie nezadržela žádné podezřelé osoby.

Stockholm - Další dva žhářské útoky proti objektům určeným pro migranty byly v noci na dnešek spáchány ve Švédsku. Oba se naštěstí obešly bez zraněných. Podle agentury AP o tom informovala místní policie.

Nejprve byli zalarmováni policisté kvůli několika menším požárům v komplexu, který se renovuje jižně od Göteborgu. Nedlouho poté zničil oheň jednu budovu u obce Klippan, ležící asi 40 kilometrů severovýchodně od Helsingborgu.

Všechny požáry byly rychle uhašeny. Policie nezadržela žádné podezřelé osoby.

Po vzedmutí migrační vlny došlo v zemi v posledních měsících k desítkám podobných útoků na azylová centra nebo na budovy renovované pro uprchlíky.

Švédsko, které má 9,8 milionu obyvatel, přijalo z evropských zemí největší počet migrantů v přepočtu na jednoho obyvatele. Loni tam požádalo o azyl 163 000 lidí.

Podobné problémy mají i v Německu. V posledním roce a půl se tam kvůli migrační krizi výrazně zvýšil počet útoků na ubytovny pro uprchlíky. V roce 2014 jich policie zaznamenala zhruba 200, loni jich bylo téměř tisíc. Loni do Německa přišlo 1,1 milionu migrantů, za první dva měsíce letošního roku 150 000.

autor: ČTK | 12. 3. 2016 17:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama