Ženy proti násilí. Podívejte se na střety Ujgurů a čínské policie

Ženy proti násilí. Podívejte se na střety Ujgurů a čínské policie
Ženy s dětmi na klíně čelí policejní přesile. Záběr z úterního happeningu v Urumči.
Ženy demonstrovaly proti náhodnému zatýkání jejich rodinných příslušníků.
Ženy protestující proti zatčeným mužům v Urumči.
Proti demonstrantům nastoupilo několik stovek policistů.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
7. 7. 2009 9:00

V posledních dnech v Číně došlo zřejmě k nejkrvavějším protestům od zásahu na náměstí Nebeského klidu v Pekingu v červnu 1989. Menšivoví Ujgurové se střetli s většinovými Chany. Ujguři tvoří v Sin-ťiangu 45 procent obyvatelstva a podobně jako obyvatelé sousedního Tibetu si stěžují na diskriminaci ze strany Chanů, které sem vláda údajně láká, aby potlačila ujgurský charakter provincie (Chanů je zde nyní přibližně 40 procent).

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy