Ženy proti násilí. Podívejte se na střety Ujgurů a čínské policie

Ženy proti násilí. Podívejte se na střety Ujgurů a čínské policie
Ženy s dětmi na klíně čelí policejní přesile. Záběr z úterního happeningu v Urumči.
Ženy demonstrovaly proti náhodnému zatýkání jejich rodinných příslušníků.
Ženy protestující proti zatčeným mužům v Urumči.
Proti demonstrantům nastoupilo několik stovek policistů.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
7. 7. 2009 9:00

V posledních dnech v Číně došlo zřejmě k nejkrvavějším protestům od zásahu na náměstí Nebeského klidu v Pekingu v červnu 1989. Menšivoví Ujgurové se střetli s většinovými Chany. Ujguři tvoří v Sin-ťiangu 45 procent obyvatelstva a podobně jako obyvatelé sousedního Tibetu si stěžují na diskriminaci ze strany Chanů, které sem vláda údajně láká, aby potlačila ujgurský charakter provincie (Chanů je zde nyní přibližně 40 procent).

 

Právě se děje

před 7 minutami

Mongolsko se kvůli viru izoluje: zavírá hraniční přechody, školy i univerzity

Mongolsko od dnešního dne až do 2. března uzavře všechny školky, školy, univerzity a další vzdělávací zařízení. Tamní úřady se tak snaží zabránit šíření smrtícího koronaviru, který v uplynulých dnech zasáhl sousední Čínu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mongolská média. Úřady rovněž uzavřely pro chodce a automobilovou dopravu všechny hraniční přechody a zakázaly veškerá veřejná shromáždění.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Při útoku na ambasádu USA v Iráku byl zraněn jeden člověk

Při nedělním raketovém útoku, který zasáhl velvyslanectví Spojených států v Bagdádu, utrpěl zranění nejméně jeden zaměstnanec ambasády. Agentuře AFP to řekl nejmenovaný irácký zdroj.

Reportér televizní stanice Al-Arabíja popsal, že viděl uvnitř areálu přistávat americký letoun. Zraněných je podle něj více, Washington ale tyto informace zatím nekomentoval. Celkem bylo vypáleno pět raket, areál ambasády zasáhly tři, jedna z nich pak jídelnu v době večeře.

Podle agentury AFP je to poprvé, co rakety dopadly přímo na americkou ambasádu, nacházející se v opevněné a přísně střežené zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy