Ženy jsou budoucnost, řekla Clintonová na videu. Vystoupila poprvé od Trumpovy inaugurace

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
8. 2. 2017 11:04
Budoucnost patří ženám. Nebojte se říct svůj názor, vyzývá na videu Hillary Clintonová. Jde o její první veřejné prohlášení od inaugurace Donalda Trumpa, který ji loni porazil ve volbách amerického prezidenta. "Hleďme na tu ohromnou energii, kterou jsme viděli minulý měsíc, když ženy zorganizovaly pochod, který zmobilizoval miliony lidí v naší zemi i ve světě," řekla Clintonová. Připomněla tak protesty, které se konaly den po Trumpově inauguraci. "Potřebujeme silné ženy, které budou hovořit," vzkázala také Clintonová na videu, které bylo určené účastnicím kalifornské konference Makers. Ta je zaměřená na vůdčí postavení žen.
Ženy jsou budoucnost, řekla Clintonová v pozvánce na konferenci | Video: Makers
 

Právě se děje

před 9 minutami

Basketbalisté Atlanty díky 48 bodům Younga vyhráli v Milwaukee

Basketbalisté Atlanty vstoupili do semifinálové série NBA vítězstvím 116:113 v Milwaukee. Hlavní zásluhu na tom měl rozehrávač Trae Young, který si 48 body vytvořil nový osobní rekord v play off a jen dva body zaostal za svým kariérním maximem. K tomu přidal 11 asistencí. Pro Bucks to byla první domácí porážka v letošních vyřazovacích bojích, naopak Hawks vyhráli poprvé v semifinále NBA od roku 1968 a stěhování do Atlanty ze St. Louis.

před 1 hodinou

V Kanadě objevili stovky neoznačených hrobů na místě bývalé internátní školy

V Kanadě, poblíž bývalé katolické internátní školy pro původní obyvatele, byly pomocí radaru objeveny "stovky hrobů" bez označení. Objev v provincii Saskatchewan ve středu večer místního času oznámila Federace nezávislých původních národů a je to podle ní dosud největší nález podobného pohřebiště. Na čtvrteční ráno federace avizovala tiskovou konferenci, na které oznámí "děsivý a šokující objev stovek neoznačených hrobů na místě bývalé internátní školy v Marievalu", napsala agentura Reuters.

Nález přichází necelý měsíc po objevení ostatků 215 dětí poblíž internátní školy ve městě Kamloops. Škola v Britské Kolumbii fungovala do roku 1978 a byla součástí systému, který odděloval děti kanadských indiánů a dalších menšin od jejich rodičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy