reklama
 
 

Ženu podezřelou ze zabití Kuciaka policie obvinila i z vraždy slovenského primátora

Aktualizováno 24. 1. 2019 11:34
Razie slovenské policie v souvislosti s obviněním Aleny Zsuzsové z vraždy primátora | Video: Polícia Slovenskej republiky |  01:56
Alena Zsuzsová, jedna z podezřelých z loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka, byla na Slovensku obviněna z podílu na jiné úkladné vraždě. Podílet se na ní měla spolu s dalšími třemi lidmi.

Nejnovější obvinění Zsuzsové podle médií souvisí s vraždou někdejšího primátora jihoslovenského města Hurbanovo Lászlóa Basternáka. Ten byl zastřelen v létě roku 2010 poté, co několik měsíců předtím přežil jiný pokus o atentát. Policie dříve v případu zadržela střelce, kterému soud za vraždu Basternáka uložil dlouholetý trest vězení.

V souvislosti s obviněním Zsuzsové policie ve středu podnikla razii na západním Slovensku, při níž zadržela sedm lidí. Podezírá je z násilné a majetkové trestné činnosti.

"Na základě vykonaných úkonů a vyhodnocení důkazní situace bylo vzneseno obvinění z obzvlášť závažného zločinu úkladné vraždy," informovala slovenská policie.

Mezi obviněnými je podle médií Basternákův hlavní politický rival, se kterým Zsuzsová v minulosti spolupracovala. Detaily o podílu obviněných na vraždě Basternáka policie neupřesnila.

Nájemný vrah s brokovnicí

Bývalý primátor László Basternák působil v mimoparlamentní Straně maďarské koalice. Nájemný vrah ho v roce 2010 zastřelil před jeho domem jednou ranou z brokovnice. Poté se pachatel dal na útěk, začal po něm střílet Basternákův syn a zasáhl ho do ruky, píše deník Sme.

Zsuzsová, která je podle dostupných informací druhotnou objednavatelkou Kuciakovy vraždy, se naposledy dostala do pozornosti médií i kvůli svým kontaktům na známé osoby. Kvůli komunikaci se Zsuzsovou přišel o funkci náměstek slovenského generálního prokurátora.

ALENA ZS. BOLA OBVINENÁ V PRÍPADE ĎALŠEJ VRAŽDY V rámci realizácie policajnej akcie príslušníci Národnej protizločineckej jednotky NAKA P PZ dňa 23.01.2019 zadržali celkom 7 osôb podozrivých zo spáchania závažnej násilnej a majetkovej trestnej činnosti. Na základe vykonaných úkonov a vyhodnotenia dôkaznej situácie bolo dňa 24.01.2019 vznesené obvinenie z obzvlášť závažného zločinu Úkladnej vraždy formou účastníctva osobám: Roman O., Vladimír M., Ladislav V. a Alena Zs. VIDEO: https://www.facebook.com/1488631054500445/posts/2352813698082172/ Vo veci obzvlášť závažného zločinu Krádež sa toho času ešte vykonávajú procesné úkony, teda nie je možné sa bližšie vyjadriť. VIAC FOTO: https://www.facebook.com/1488631054500445/posts/2352651991431676/

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne 24. January 2019

Zsuzsová je v médiích označována za osobu blízkou podnikateli Mariánu Kočnerovi, který je podle nepotvrzených informací tisku podezřelý z objednávky Kuciakovy vraždy.

Investigativní novinář Ján Kuciak psal mimo jiné právě o aktivitách kontroverzního podnikatele Kočnera. Kočner je od loňského června ve vazbě kvůli obvinění v případu falšování směnek.

Z vraždy Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové jsou obviněni čtyři lidé. Podle policie jde o vykonavatele nájemné vraždy Tomáše Szabóa, řidiče Miroslava Marčeka, který Szabóa vezl, a zprostředkovatele Zoltána Andruskóa. Alena Zsuzsová byla podle vyšetřovací verze druhotnou objednavatelkou zločinu.

Vraždu novináře serveru Aktuality.sk si podle nepotvrzených informací slovenských médií objednal podnikatel Marián Kočner, jemuž se Kuciak také věnoval.

Video: Známe ženu, která vraždu Kuciaka objednala, skutečného zadavatele ale ne

Zdá se, že policie má silné důkazy, kdy budeme znát skutečné zadavatele, ale nevíme. Překvapilo mě, že za vraždou stojí lidé, co tu žili s námi | Video: Emma Smetana |  17:22

autoři: ČTK, Zahraničí | 24. 1. 2019 10:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama