Žena pořádala přes Facebook večírek. Přišlo 20 000 lidí

ČTK ČTK
6. 12. 2013 19:20
Místo konání bylo navíc extrémně nebezpečné, u vodních nádrží a skal.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Varšava - Soud v Polsku v pátek udělil pokutu jedné třiadvacetileté ženě, která na společenské síti Facebook zveřejnila pozvánku na večírek pod širým nebem. Party se následně rozrostla do obřích rozměrů a zúčastnilo se jí přes 20 000 lidí.

Někteří z účastníků se přitom údajně chovali neurvale a podle agentury AP došlo i na potyčky. Žena musí zaplatit 2400 zlotých (téměř 16 000 Kč).

Soud v Krakově uvedl, že dotyčná žena neměla povolení pořádat tak velké akce a navíc ani nezajistila její zabezpečení. Party pod širým nebem se odehrála letos v dubnu na předměstí Krakova.

Polka jménem Anna K. byla obviněna z organizovaní nepovoleného shromáždění.

Jak vyplynulo z verdiktu soudu, místo konání akce bylo "extrémně nebezpečné", protože se tam nacházejí vodní nádrže a skály. Jeden muž se dokonce na večírku zranil, když právě z jednoho skalního útesu spadl.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy