reklama
 
 

Žena by aerolinky vést nemohla, je to moc náročná pozice, řekl šéf Qatar Airways. Později se omluvil

6. 6. 2018 14:22
"Chtěl bych se srdečně omluvit za jakoukoli urážku, kterou mohl můj včerejší výrok vyvolat," řekl Akbar Bákir.

Dauhá - Ředitel letecké společnosti Qatar Airways se omluvil za svůj úterní výrok, že žena by nemohla zastávat jeho funkci, protože jde o náročnou pozici. Akbar Bákir tím vyvolal rozruch, i když se snažil poukazovat na to, že Qatar Airways zaměstnává velké množství žen.

Ve svém prohlášení uvedl, že Qatar Airways uznává rovnost mezi pohlavími. Jeho úterní výrok podle něj zdůraznila média. "Zaměstnáváním žen se společnost Qatar Airways posiluje, já sám si jich vysoce vážím," sdělil.

Sporný výrok pronesl Akbar Bákir v Sydney na konferenci Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA), které zastupuje zhruba 280 leteckých společností. Jak připomenul server BBC, pouze šest z nich řídí ženy. Téma vyrovnání zastoupení mužů a žen v odvětví bylo jedním z témat konference, na níž Bákir převzal předsednictví IATA. Na dotaz, zda by jeho funkci mohla zastávat žena, odpověděl: "Pochopitelně (společnost) musí řídit muž, protože je to velmi náročná pozice."

Na následnou kritiku opověděl prohlášením: "Chtěl bych se srdečně omluvit za jakoukoli urážku, kterou mohl můj včerejší (úterní) výrok vyvolat. Toto prohlášení odporuje mému předchozímu úsilí o rozšíření role žen ve vedení skupiny Qatar Airways. Rozvířila ho média."

Téměř polovinu zaměstnanců katarských aerolinek tvoří ženy, které pracují i jako pilotky.

autor: ČTK | 6. 6. 2018 14:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama