Zemřela zřejmě nejstarší uživatelka Facebooku. Bylo jí 114

ČTK ČTK
23. 12. 2014 23:06
Anna Stoehrová z americké Minnesoty si proslulost i za hranicemi svého státu získala právě sporem s touto sociální sítí o její věková omezení.
Anna Stoehrová.
Anna Stoehrová. | Foto: YouTube

Minneapolis (USA) - Ve věku 114 let zemřela zřejmě nejstarší obyvatelka amerického státu Minnesota a současně asi nejstarší uživatelka Facebooku. Proslulost i za hranicemi svého státu si získala právě sporem s touto sociální sítí o její věková omezení.

Anna Stoehrová zemřela v neděli, dnes o jejím skonu informoval syn Harlan Stoehr.

Navzdory pokročilému věku se Anna Stoehrová stále zajímala o technické novinky. Letos na sebe upozornila díky televizní reportáži o její snaze vytvořit si na Facebooku vlastní profil. Protože jí ho síť nechtěla povolit při vypsání správného data narození - před rokem 1905 - musela nakonec uvést, že jí je 99 let. Šéfovi Facebooku Marku Zuckerbergovi pak napsala dopis s lakonickým sdělením: "Ještě tu jsem."

Facebook na oplátku zaslal své nejstarší uživatelce ke 114. narozeninám kytici složenou ze 114 květin, uvedl syn Harlan a dodal, že matka zemřela v hospici ve spánku. Podle Harlana Stoehra si matka zachovala až do posledních chvil jasnou mysl.

Anna Stoehrová se narodila v roce 1900 ve státu Iowa, do Minnesoty se přestěhovala v roce 1919 a prožila zde zbytek života.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Ministerstvo financí připravilo další úlevu pro podnikatele. Těm, které zasáhla pandemie, odloží splatnost DPH do konce roku

Ministerstvo financí posune splatnost daně z přidané hodnoty (DPH) pro podnikatele z maloobchodu a služeb, na které přímo dolehla nejnovější vládní opatření v boji s koronavirem. Resort o tom informoval v pondělí. Splatnost DPH  za třetí čtvrtletí a září, která připadá na toto pondělí, posune resort do konce roku. MF zároveň upozornilo na to, že pardon se nebude týkat prominutí pokuty za opožděné tvrzení daně, a proto je nutné daňové přiznání i kontrolní hlášení podat v zákonné lhůtě. Odklad splatnosti MF provede prominutím úroků za pozdě zaplacenou daň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy