Zemřela zřejmě nejstarší uživatelka Facebooku. Bylo jí 114

ČTK ČTK
23. 12. 2014 23:06
Anna Stoehrová z americké Minnesoty si proslulost i za hranicemi svého státu získala právě sporem s touto sociální sítí o její věková omezení.
Anna Stoehrová.
Anna Stoehrová. | Foto: YouTube

Minneapolis (USA) - Ve věku 114 let zemřela zřejmě nejstarší obyvatelka amerického státu Minnesota a současně asi nejstarší uživatelka Facebooku. Proslulost i za hranicemi svého státu si získala právě sporem s touto sociální sítí o její věková omezení.

Anna Stoehrová zemřela v neděli, dnes o jejím skonu informoval syn Harlan Stoehr.

Navzdory pokročilému věku se Anna Stoehrová stále zajímala o technické novinky. Letos na sebe upozornila díky televizní reportáži o její snaze vytvořit si na Facebooku vlastní profil. Protože jí ho síť nechtěla povolit při vypsání správného data narození - před rokem 1905 - musela nakonec uvést, že jí je 99 let. Šéfovi Facebooku Marku Zuckerbergovi pak napsala dopis s lakonickým sdělením: "Ještě tu jsem."

Facebook na oplátku zaslal své nejstarší uživatelce ke 114. narozeninám kytici složenou ze 114 květin, uvedl syn Harlan a dodal, že matka zemřela v hospici ve spánku. Podle Harlana Stoehra si matka zachovala až do posledních chvil jasnou mysl.

Anna Stoehrová se narodila v roce 1900 ve státu Iowa, do Minnesoty se přestěhovala v roce 1919 a prožila zde zbytek života.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy