Zemřela průkopnice nudismu ve světě Francouzka Lecocqová

ČTK ČTK
3. 1. 2015 10:22
Lecocqová začala prosazovat nudistické hnutí již mezi světovými válkami a v roce 1950 spolu s manželem pomohla vytvořit Francouzskou federaci naturismu.
Podle účastníků pohřbu se Christiane Lecocqová zasloužila o to, že je nyní ve světě kolem 16 milionů registrovaných naturistů.
Podle účastníků pohřbu se Christiane Lecocqová zasloužila o to, že je nyní ve světě kolem 16 milionů registrovaných naturistů. | Foto: Aktuálně.cz

Paříž - Pařížané se v pátek rozloučili s průkopnicí nudismu ve Francii i celém světě Christiane Lecocqovou, která zemřela koncem prosince ve věku 103 let. Podle účastníků pohřbu se zasloužila o to, že je nyní ve světě kolem 16 milionů registrovaných naturistů.

Lecocqová začala prosazovat nudistické hnutí již mezi světovými válkami a v roce 1950 spolu s manželem pomohla vytvořit Francouzskou federaci naturismu (FFN), v roce 1953 pak i Mezinárodní federaci naturismu (INF), která nyní podle webu BBC sdružuje 38 zemí.

S manželem po druhé světové válce v Montalivet na jihozápadním pobřeží Francie také vytvořila vůbec první rekreační středisko pro nudisty na světě a první nudistický časopis nazvaný Život na slunci. Byli oba přesvědčeni, že chodit nazí je prospěšné pro zdraví lidí i společnosti. Lecocqová provozovala naturismus i po svých 100. narozeninách.

"Hned od 50. let manželé Lecocqovi zdůrazňovali sociální a rodinnou povahu naturismu a cítili, že se může stát turistickým produktem jako každý jiný," řekl místopředseda FFN Yves Leclerc po pohřbu na pařížském předměstí Carrieres-sur-Seine, kde je pochován i manžel zesnulé.

 

Právě se děje

Další zprávy