Zemřel oskarový režisér Michael Cimino. Autorovi Lovců jelenů bylo 77 let

ČTK ČTK
3. 7. 2016 6:54
Ve věku 77 let zemřel v sobotu v Beverly Hills americký režisér a scénárista Michael Cimino. Jeho snímek Lovec jelenů získal v roce 1979 pět Oskarů, mimo jiné v kategorii nejlepší film a nejlepší režie, informovala agentura AP. Cimino proslul zejména svým dramatem z války ve Vietnamu Lovec jelenů. Slibnou kariéru mu ale překazil hned další umělecký počin - western Nebeská brána z roku 1980, poznamenala agentura AP. Snímek propadl u kritiky i u diváků a Cimino pak natočil již jen několik málo filmů, například Rok Draka (1985) či Jít za sluncem (1996). Příčina umělcovy smrti zatím není známa. Podle jeho právního zástupce se režisér těšil dobrému zdraví a smrt přišla "zcela neočekávaně."
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 24 minutami

Šéf německé romské rady chce o Teplicích jednat s Maasem, pro Hamáčka má dopis

Jako nelidský, odporný a brutální označil šéf Ústřední rady německých Sintů a Romů Romani Rose sobotní zásah české policie v Teplicích, po kterém v sanitce zkolaboval a zemřel Rom. Rada, která sdružuje romská etnika, vidí podobu s případem černocha George Floyda. Ten zemřel ve Spojených státech loni v květnu poté, co mu policista několik minut klečel na krku. Rose ČTK řekl, že předal českému velvyslanci v Německu Tomáši Kafkovi dopis pro ministra vnitra Jana Hamáčka a již také kvůli věci požádal o jednání německého ministra zahraničí Heika Maase.

Rose se ve čtvrtek setkal s Maasem u příležitosti piety v památníku židovských obětí holokaustu, kde byl ministr zahraničí společně s šéfem americké diplomacie Antonym Blinkem. "Maase jsem poprosil o rozhovor," řekl.

Šéfa rady ve stejný den přijal český velvyslanec. Po jednání Rose řekl ČTK, že Kafkovi předal dopis pro Hamáčka. "V dopise adresovaném českému ministrovi vnitra jsem jasně vyjádřil naše očekávání," řekl o obsahu. "Naším hlavním požadavkem je nezávislá vyšetřovací komise a také odpovídající opatření proti nepřípustnému chování policistů," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy