Zemřel novinář Safer, válečný korespondent ve Vietnamu a moderátor 60 Minutes

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 5. 2016 20:56
Ve Spojených státech zemřel americko-kanadský novinář Morley Safer, který byl veteránem pořadu 60 Minutes vysílaném stanicí CBS News. Bylo mu 84 let. V 60. letech působil jako válečný korespondent ve Vietnamu, odkud mezi prvními informoval o krutostech americké armády vůči civilistům. "Dnešek je velmi smutný den pro nás všechny v 60 Minutes a CBS News. Morley byl naší součástí, jedním z pilířů a inspirací. Byl to mistr vypravěč, džentlmen a báječný přítel. Bude nám velmi chybět," prohlásil Jeff Fager, který je vedoucím produkce pořadu 60 Minutes. "Morley byl vůbec jedním z nejdůležitějších žurnalistů, položil základy válečného zpravodajství," dodal šéf CBS Leslie Moonves.
Morley Safer.
Morley Safer. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 minutami

Turecké pobřeží Egejského moře nadále sužují požáry, z letovisek se tam musely evakuovat tisíce lidí. Kvůli ohni přišli o život již čtyři lidé.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy