reklama
 
 

Zemřel Bodie z Profesionálů, herec Lewis Collins

28. 11. 2013 12:35
Herec, který se v 70. letech proslavil v kultovním seriálu, podlehl rakovině.

Los Angeles - Po pětiletém boji s rakovinou zemřel ve svém domě v Los Angeles obklopen rodinou Lewis Collins. Herec, který se proslavil v 70. letech v kultovním seriálu Profesionálové, kde si zahrál agenta Bodieho.

Collinsovi bylo 67 let.

"Zemřel pokojně. Rodina děkuje za projevenou soustrast a žádá v tomto smutném období o respektování jejího soukromí," citovala BBC hercova agenta.

Seriál Profesionálové pojednával o dvojici parťáků - agentů z útvaru CI5. Bodieho si zahrál Collins, Doyla Martin Shaw. Klíčovou figurou byl i šéf jejich oddělení major Cowley (Gordon Jackson). Společně řešili fiktivní kriminální případy.

Nutno říct, že Collins na úspěch a slávu, kterou s Profesionály získal, už nikdy nenavázal.

Po skončení seriálu dostal ještě několik větších rolí, všechny ale ze stejné škatulky. Tedy drsní a ještě drsnější muži.

Filmová databáze uvádí, že mezi jeho nejznámější filmy po Profesionálech patří například Who Dares Wins (inspirovaný obléháním londýnské íránské ambasády v květnu 1980).

V roce 1982 měl nahradit Rogera Moorea v roli Jamese Bonda, ale producent jej nakonec odmítl.

Koncem 80. let se odstěhoval do Los Angeles, kde vystudoval filmovou režii. V roce 1998 se uvažovalo o jeho znovuobsazení do role Bodieho, tentokrát jako nástupce Cowleyho coby šéfa CI5 v seriálu Noví Profesionálové, ale nakonec byl nahrazen jiným hercem.

28. 11. 2013 12:35

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama