Zemřel Bodie z Profesionálů, herec Lewis Collins

28. 11. 2013 12:35
Herec, který se v 70. letech proslavil v kultovním seriálu, podlehl rakovině.
Martin Shaw a Lewis Collins ze seriálu Profesionálové
Martin Shaw a Lewis Collins ze seriálu Profesionálové | Foto: Profimedia.cz

Los Angeles - Po pětiletém boji s rakovinou zemřel ve svém domě v Los Angeles obklopen rodinou Lewis Collins. Herec, který se proslavil v 70. letech v kultovním seriálu Profesionálové, kde si zahrál agenta Bodieho.

Collinsovi bylo 67 let.

"Zemřel pokojně. Rodina děkuje za projevenou soustrast a žádá v tomto smutném období o respektování jejího soukromí," citovala BBC hercova agenta.

Seriál Profesionálové pojednával o dvojici parťáků - agentů z útvaru CI5. Bodieho si zahrál Collins, Doyla Martin Shaw. Klíčovou figurou byl i šéf jejich oddělení major Cowley (Gordon Jackson). Společně řešili fiktivní kriminální případy.

Nutno říct, že Collins na úspěch a slávu, kterou s Profesionály získal, už nikdy nenavázal.

Po skončení seriálu dostal ještě několik větších rolí, všechny ale ze stejné škatulky. Tedy drsní a ještě drsnější muži.

Filmová databáze uvádí, že mezi jeho nejznámější filmy po Profesionálech patří například Who Dares Wins (inspirovaný obléháním londýnské íránské ambasády v květnu 1980).

V roce 1982 měl nahradit Rogera Moorea v roli Jamese Bonda, ale producent jej nakonec odmítl.

Koncem 80. let se odstěhoval do Los Angeles, kde vystudoval filmovou režii. V roce 1998 se uvažovalo o jeho znovuobsazení do role Bodieho, tentokrát jako nástupce Cowleyho coby šéfa CI5 v seriálu Noví Profesionálové, ale nakonec byl nahrazen jiným hercem.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy