Nejlepší snímky fotografické legendy. Behrakis pokrýval krvavé války i migrační krizi

Nejlepší snímky fotografické legendy. Behrakis pokrýval krvavé války i migrační krizi
Yannis Behrakis vycestoval se svým fotoaparátem do řady zemí a k řadě konfliktů. Toto selfie pořídil v roce 2000 v Sieře Leone krátce poté, co přežil útok ze zálohy od rebelů Jednotné revoluční fronty. Další dva novináři z jiných médií, kteří o občanské válce v Sieře Leone také reportovali, při útoku zemřeli.
Vojačka Sil civilní obrany (CDF), které bojovaly v občanské válce v Sieře Leone.
Etnický Albánec prchá s o několik let mladším chlapcem z tehdejší jihosrbské provincie Kosovo, kde zuřil ozbrojený konflikt. Fotka vznikla v roce 1998.
Etnický Albánec v kosovské vesnici Lapusnik kouká skrze rozbité sklo autobusu. Vůz byl poničený během střetu srbských jednotek a albánských separatistů. Behrakis fotku pořídil v květnu 1998.
Foto: Yannis Behrakis / Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 4. 3. 2019 15:57
Na svých snímcích zachytil válku v Afghánistánu, finanční krizi v Řecku nebo konflikt v africké Sieře Leone. O víkendu ve věku osmapadesáti let zemřel známý fotograf Yannis Behrakis. Přes 30 let působil u agentury Reuters a v roce 2016 získal Pulitzerovu cenu za pokrývání uprchlické krize. Jeho kolegové na něj vzpomínají jako na "hurikán", který pracoval ve dne v noci, jen aby získal snímek, jaký chtěl. "Mým posláním je udělat vše proto, aby nikdo nemohl říct ‘nevěděl jsem to‘," říkával. Podívejte se na výběr těch nejlepších fotek Yannise Behrakise.
 

Právě se děje

před 39 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy