Nejlepší snímky fotografické legendy. Behrakis pokrýval krvavé války i migrační krizi

Nejlepší snímky fotografické legendy. Behrakis pokrýval krvavé války i migrační krizi
Yannis Behrakis vycestoval se svým fotoaparátem do řady zemí a k řadě konfliktů. Toto selfie pořídil v roce 2000 v Sieře Leone krátce poté, co přežil útok ze zálohy od rebelů Jednotné revoluční fronty. Další dva novináři z jiných médií, kteří o občanské válce v Sieře Leone také reportovali, při útoku zemřeli.
Vojačka Sil civilní obrany (CDF), které bojovaly v občanské válce v Sieře Leone.
Etnický Albánec prchá s o několik let mladším chlapcem z tehdejší jihosrbské provincie Kosovo, kde zuřil ozbrojený konflikt. Fotka vznikla v roce 1998.
Etnický Albánec v kosovské vesnici Lapusnik kouká skrze rozbité sklo autobusu. Vůz byl poničený během střetu srbských jednotek a albánských separatistů. Behrakis fotku pořídil v květnu 1998.
Foto: Yannis Behrakis / Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 4. 3. 2019 15:57
Na svých snímcích zachytil válku v Afghánistánu, finanční krizi v Řecku nebo konflikt v africké Sieře Leone. O víkendu ve věku osmapadesáti let zemřel známý fotograf Yannis Behrakis. Přes 30 let působil u agentury Reuters a v roce 2016 získal Pulitzerovu cenu za pokrývání uprchlické krize. Jeho kolegové na něj vzpomínají jako na "hurikán", který pracoval ve dne v noci, jen aby získal snímek, jaký chtěl. "Mým posláním je udělat vše proto, aby nikdo nemohl říct ‘nevěděl jsem to‘," říkával. Podívejte se na výběr těch nejlepších fotek Yannise Behrakise.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 1 hodinou

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy