reklama
 
 

Mexiko zasáhlo další zemětřesení. Udeřilo v čase, kdy záchranáři hledají přeživší dřívějších otřesů

AKTUALIZOVÁNO 23. 9. 2017
Zemětřesení o síle 6,2 stupně zasáhlo Mexiko. Epicentrum se nacházelo asi 20 kilometrů od města Matías Romero ve státě Oaxaca.

Mexiko - V sobotu zasáhlo jih Mexika zemětřesení o síle 6,2 stupně. Podle Geologického průzkumu Spojených států se jednalo o mělké zemětřesení. K otřesům došlo nedaleko od tropického regionu Juchitán ve státě Oaxaca.  

První otřesy obyvatelé pocítili před 8:00 ráno místního času. Následně se rozezněly poplašné sirény a lidé vybíhali do ulic mnohdy jen v pyžamech. "Uslyšel jsem poplach a běžel jsem s rodinou dolů," sdělil Sergio Cedillo. Ten v tu dobu sledoval záchranáře, kteří pátrali po přeživších z úterního zemětřesení.  

Podle vyjádření ředitele agentury pro civilní ochranu v Mexiku Lusie Felipe Puente úřady zjišťují, zda mohou nové otřesy pracovníky ohrozit. Jejich práce byla proto prozatím pozastavena. Hlášeny jsou první materiální škody, jejich rozsah není znám.

Oaxaca a další jihomexické státy zažily zemětřesení už 7. září, zahynulo asi 100 lidí. Otřesy měly sílu 8,1 stupně. "Domy, které ještě stály, spadly. Všichni jsme na ulici," řekla agentuře AP po dnešních otřesech Bettina Cruzová z okresu Juchitán v Oaxace.

Video: Podívejte se na amatérské záběry z ničivého zemětřesení v Mexiku v tomto týdnu:

V Mexiku udeřilo ničivé zemětřesení. Podívejte se na souhrnné video ze sociálních sítí. | Video: twitter/Lobillo_feroz, nstagram/ulisesblvd, instagram/d_lopez747, facebook/ester.tellez1 |  01:10

autor: ČTK / Reuters | 23. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama