Mexiko zasáhlo další zemětřesení. Udeřilo v čase, kdy záchranáři hledají přeživší dřívějších otřesů

ČTK / Reuters
Aktualizováno 23. 9. 2017 17:05
Zemětřesení o síle 6,2 stupně zasáhlo Mexiko. Epicentrum se nacházelo asi 20 kilometrů od města Matías Romero ve státě Oaxaca.
Záchranáři stále hledají pozůstalé
Záchranáři stále hledají pozůstalé | Foto: Reuters

Mexiko - V sobotu zasáhlo jih Mexika zemětřesení o síle 6,2 stupně. Podle Geologického průzkumu Spojených států se jednalo o mělké zemětřesení. K otřesům došlo nedaleko od tropického regionu Juchitán ve státě Oaxaca.  

První otřesy obyvatelé pocítili před 8:00 ráno místního času. Následně se rozezněly poplašné sirény a lidé vybíhali do ulic mnohdy jen v pyžamech. "Uslyšel jsem poplach a běžel jsem s rodinou dolů," sdělil Sergio Cedillo. Ten v tu dobu sledoval záchranáře, kteří pátrali po přeživších z úterního zemětřesení.  

Podle vyjádření ředitele agentury pro civilní ochranu v Mexiku Lusie Felipe Puente úřady zjišťují, zda mohou nové otřesy pracovníky ohrozit. Jejich práce byla proto prozatím pozastavena. Hlášeny jsou první materiální škody, jejich rozsah není znám.

Oaxaca a další jihomexické státy zažily zemětřesení už 7. září, zahynulo asi 100 lidí. Otřesy měly sílu 8,1 stupně. "Domy, které ještě stály, spadly. Všichni jsme na ulici," řekla agentuře AP po dnešních otřesech Bettina Cruzová z okresu Juchitán v Oaxace.

Video: Podívejte se na amatérské záběry z ničivého zemětřesení v Mexiku v tomto týdnu:

V Mexiku udeřilo ničivé zemětřesení. Podívejte se na souhrnné video ze sociálních sítí. | Video: twitter/Lobillo_feroz, nstagram/ulisesblvd, instagram/d_lopez747, facebook/ester.tellez1
 

Právě se děje

Další zprávy