reklama
 
 

Zemětřesení v Mexiku má 95 obětí, nejvíce zasažený stát Oaxaca zrušil oslavy dne nezávislosti

11. 9. 2017 19:56
Zemětřesení, které minulý týden postihlo Mexiko, si vyžádalo 95 životů. V neděli se hovořilo o 90 mrtvých, dalších pět obětí pochází z nejvíce zasaženého státu Oaxaca. S odkazem na mexické úřady o tom informovala agentura AP. Prezident Enrique Peňa Nieto vyhlásil už v pátek tři dny národního smutku. Vláda státu Oaxaca v sobotu oznámila, že nebude pořádat oslavy výročí Dne nezávislosti Mexika, který připadá na 16. září. Zemětřesení, jež postihlo jih Mexika v noci na pátek, mělo sílu 8,2 stupně a bylo nejsilnějším v zemi za sto let.

Mexiko - Oficiální bilance mrtvých po silném zemětřesení, které minulý týden zasáhlo Mexiko, stoupla na 95. V neděli se hovořilo o 90 mrtvých, dalších pět obětí pochází z nejvíce zasaženého státu Oaxaca. S odkazem na mexické úřady o tom informovala agentura AP.

Guvernér státu Oaxaca Alejandro Murat v rozhovoru pro televizní stanici Milenio uvedl, že bilance mrtvých ve státě stoupla z 71 na 76. Ve státech Chiapas a Tabasco podle dřívějších informací přišlo o život 19 osob.

Mexiko kvůli zemětřesení a hurikánu Katia, který jej postihl, bylo nuceno stáhnout nabídku pomoci texaskému Houstonu, který v srpnu zasáhl hurikán Harvey.

Zemětřesení, jež postihlo jih Mexika v noci na pátek, mělo sílu 8,2 stupně a bylo nejsilnějším v zemi za sto let. Od čtvrteční půlnoci zaznamenala seizmologická služba na 859 následných otřesů.

Prezident Enrique Peňa Nieto vyhlásil už v pátek tři dny národního smutku. Vláda státu Oaxaca v sobotu oznámila, že nebude pořádat oslavy výročí Dne nezávislosti Mexika, který připadá na 16. září.

Banka pro rozvoj Latinské Ameriky (CAF) oznámila, že poskytne Mexiku 200 tisíc dolarů (asi 4,4 milionu korun) na obnovu po zemětřesení.

Zemětřesení, které postihlo jih Mexika, si vyžádalo desítky obětí. Otřesy zaznamenali až v metropoli Mexico City, 900 kilometrů od epicentra. | Video: Reuters, Asociated Press |  01:31

autor: ČTK | 11. 9. 2017 19:56

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama