Země se na Sumatře otřásla dvakrát po sobě

Země se na Sumatře otřásla dvakrát po sobě
Humanitární pomoc mířící do Padangu.
Lidé si přišli pro pohonné hmoty na benzínovou pumpu v Padangu.
Do oblasti přijeli pomáhat dobrovolníci z celého světa. Na snímku Němka Bighy se svým psem.
Pod troskami domů zůstaly uvězněny tisíce lidí.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
2. 10. 2009 11:55

Padang (Sumatra) - Indonéský ostrov Sumatra zasáhla krátce po sobě dvě masivní zemětřesení o síle kolem sedmého stupně Richterovy škály. Podle odhadů úřadů mohou být obětí tisíce. Řada lidí zůstala uvězněna pod spadlými domy. Záchranné práce ztěžuje silný déšť. Potvrzených obětí je okolo 1100.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy