"Země se musí vrátit právoplatným vlastníkům." Erdogan promluvil o jednání s Putinem

Video bb Video, bb
21. 9. 2022 13:44
Jediný lídr země NATO, který se stýká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, je jeho turecký protějšek Recep Tayyip Erdogan. Americké veřejnoprávní stanici PBS popsal, o čem se minulý týden bavili při setkání na summitu v Uzbekistánu.
„Země se musí vrátit právoplatným vlastníkům.“ Erdogan prozradil, o čem mluví s Putinem. | Video: Reuters

Erdogan tvrdí, že Putin je "ochoten co nejdříve ukončit válku na Ukrajině". Ruský vůdce ale o několik dní později vyhlásil částečnou mobilizaci a hrozí Západu jaderným útokem.

Turecký prezident televizní stanici PBS NewsHour řekl, že "ale žádná invaze nemůže být ospravedlněna". Dodal, že požádal Putina, aby vrátil obsazená území "jejich právoplatným vlastníkům".

Erdogan moderátorce nastínil, jak by si představoval ukončení bojů. "Pokud má být na Ukrajině nastolen mír, samozřejmě se navrácení území, které bylo napadeno, stane opravdu důležitým. Od roku 2014 jsme o tom s mým drahým přítelem Putinem hovořili. Požádali jsme ho, aby vrátil Krym jeho právoplatným vlastníkům," dodal pro stanici turecký prezident.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy