Země EU souhlasí s úpravou CETA, summit s Kanadou bude v neděli

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 10. 2016 0:04
Státy Evropské unie v pátek odsouhlasily změny ve smlouvě mezi EU a Kanadou o volném obchodu (CETA), které si vymohly belgické regiony. V tiskovém prohlášení to oznámil slovenský premiér Robert Fico, jehož země nyní unii vede. Předseda Evropské rady Donald Tusk následně na twitteru uvedl, že se s kanadským premiérem Justinem Trudeauem dohodl, že summit mezi Kanadou a EU, během kterého bude CETA podepsána, se uskuteční tuto neděli. Fico dodal, že CETA považuje za moderní dohodu, která otevírá cestu k novým příležitostem a která zároveň ochraňuje unijní zájmy.
Robert Fico: Je to moderní dohoda, která otevírá cestu k novým příležitostem a která zároveň ochraňuje unijní zájmy.
Robert Fico: Je to moderní dohoda, která otevírá cestu k novým příležitostem a která zároveň ochraňuje unijní zájmy. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 16 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy