reklama
 
 

Urážkou Dubčeka způsobil Zeman na Slovensku smršť. Přejeme si Česko bez něho, říká Vášáryová

14. 1. 2018 14:12
Herečka a diplomatka Magda Vášáryová, která podporovala Michala Horáčka, si přeje, aby si Česko ve druhém kole zvolilo jiného prezidenta než Miloše Zemana. Ten podle ní Slovensko svými výroky o Alexandru Dubčekovi urazil.

Praha - Demokratický tábor je už v Česku dostatečně silný na to, aby ve druhém kole ovlivnil volbu prezidenta a porazil současnou hlavu státu Miloše Zemana, soudí slovenská diplomatka a herečka Magda Vášáryová. Doufá, že Češi půjdou volit i ve druhém kole.

Přála by si, aby v nové hlavě státu Slovensko získalo silného partnera, který by byl podobně proevropský. V osobě současného prezidenta ho podle ní nemá.

"Třeba teď se proti panu Zemanovi spustila na Slovensku smršť, když řekl, že se pan Dubček ‚podělal‘. Myslím si, že to bylo v každém případě velmi nešťastné vyjádření a na Slovensku to vyvolalo velkou vlnu protestů, dokonce oficiálních," poznamenala pro Aktuálně.cz.

Vášáryová sledovala sčítání hlasů v pražském Mánesu ve štábu textaře a podnikatele Michala Horáčka, který skončil na čtvrtém místě. Nablízku mu jako jeho poradkyně byla více než rok, od té doby, co ohlásil svou kandidaturu. Osobně i profesně se znají ale už desítky let.

Podle Vášáryové je jedno, zda v prvním kole lidé volili Jiřího Drahoše, Michala Horáčka nebo Pavla Fischera. Konkrétněji výsledky prvního kola však nechtěla komentovat. Volba záleží podle ní zcela na občanech.

"Byla jsem kandidátkou na prezidentku a toto všechno jsem si už absolvovala doma. Vždy se vyhýbám tomu, abych kritizovala jediného suveréna v čase voleb, a tím je občan. Občané se jednoduše rozhodnou a oni si i nesou ty důsledky své volby," řekla.

autoři: Šárka Mrázová, Martin Biben | 14. 1. 2018 14:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama