Zeman navštívil Slovensko, setkal se s prezidentem Gašparovičem

Zeman navštívil Slovensko, setkal se s prezidentem Gašparovičem
Slovensko si Zeman podle svých slov vybral záměrně.
Nerozhodovala jen tradice, ale také "nadstadardní vztahy".
"Nemáme společné problémy či konfliktní zóny mezi Českou a Slovenskou republikou," vysvětlil.
Přesto podle Zemana stojí česko stále před řadou výzev. "Měli bychom například zlepšit dopravní spojení mezi oběma republikami, měli bychom usilovat o spolupráci českých a slovenských podniků, jako třeba Cargo," dodal.
Foto: Pavol Urbi, Aktuálne.sk
Domácí Domácí
4. 4. 2013 15:33

Bratislava - Prezident Miloš Zeman dodržel tradici a za cíl své první zahraniční cesty si vybral Slovensko. Dvoudenní návštěvu začal setkáním se slovenským prezidentem Ivanem Gašparovičem, odpoledne se má setkat s premiérem Robertem Ficem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy