Ze skladu portugalské armády někdo ukradl stovku granátů a náboje, ministr obrany je znepokojen

ČTK ČTK
29. 6. 2017 22:52
Ze skladu portugalské armády u obce Tancos někdo ve středu ukradl stovku ručních granátů a množství střeliva. Armáda oznámila "zmizení bojového materiálu, přesněji ručních útočných granátů a munice ráže devět milimetrů". Zdroj AFP seznámený s případem upřesnil, že byla ukradena přibližně stovka těchto granátů. Ministr obrany José Alberto Azeredo Lopes událost označil za vážnou. "Někdo, kdo ukradne granáty, určitě nemá dobré úmysly," řekl. Dodal, že sklad byl vykraden "velmi profesionálním" způsobem. Bezpečnostní expert Joao Rucha Pereira televizní stanici SIC řekl, že granáty "by mohly být určené k prodeji na černém trhu", a co je horší, "mohli by je použít teroristé k útoku na dav lidí".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy