reklama
 
 

Zdravotník z USA popřel, že by znásilnil nemohoucí pacientku. Žena porodila jeho dítě

6. 2. 2019 8:05
Zdravotník obviněný ze znásilnění dlouhodobě nemohoucí pacientky pečovatelského ústavu ve Spojených státech se označil u soudu za nevinného. Informovala o tom agentura Reuters. Případ ženy, která v prosinci porodila zdravého chlapce, vyvolává mimořádnou pozornost amerických médií.

Šestatřicetiletý zdravotník Nathan Sutherland, který pracoval v pečovatelském ústavu Hacienda HealthCare ve Phoenixu od roku 2012, je obviněný ze sexuálního útoku a zneužití bezbranné osoby. K jeho zatčení na konci ledna vedla analýza DNA.

Devětadvacetiletá žena, jejíž jméno drží ústav i policie v tajnosti, žije ve zdravotnickém zařízení, v němž Sutherland pracoval, téměř dvě desítky let. Podle prohlášení rodiny její intelektuální schopnosti jsou sice nulové a nemůže mluvit, ale částečně prý pohybuje údy, hlavou a krkem. Reaguje na zvuk a je schopna obličejových gest.

Zaměstnanci pečovatelského ústavu nevěděli o jejím těhotenství do okamžiku, kdy na konci prosince loňského roku přivedla na svět syna. O dítě se stará ženina rodina. Podle úřadů test DNA potvrdil, že jeho otcem je Sutherland.

autor: ČTK | 6. 2. 2019 8:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama