Zdravotník z USA popřel, že by znásilnil nemohoucí pacientku. Žena porodila jeho dítě

ČTK ČTK
6. 2. 2019 8:05
Zdravotník obviněný ze znásilnění dlouhodobě nemohoucí pacientky pečovatelského ústavu ve Spojených státech se označil u soudu za nevinného. Informovala o tom agentura Reuters. Případ ženy, která v prosinci porodila zdravého chlapce, vyvolává mimořádnou pozornost amerických médií.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Šestatřicetiletý zdravotník Nathan Sutherland, který pracoval v pečovatelském ústavu Hacienda HealthCare ve Phoenixu od roku 2012, je obviněný ze sexuálního útoku a zneužití bezbranné osoby. K jeho zatčení na konci ledna vedla analýza DNA.

Devětadvacetiletá žena, jejíž jméno drží ústav i policie v tajnosti, žije ve zdravotnickém zařízení, v němž Sutherland pracoval, téměř dvě desítky let. Podle prohlášení rodiny její intelektuální schopnosti jsou sice nulové a nemůže mluvit, ale částečně prý pohybuje údy, hlavou a krkem. Reaguje na zvuk a je schopna obličejových gest.

Zaměstnanci pečovatelského ústavu nevěděli o jejím těhotenství do okamžiku, kdy na konci prosince loňského roku přivedla na svět syna. O dítě se stará ženina rodina. Podle úřadů test DNA potvrdil, že jeho otcem je Sutherland.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy