Zdravotní stav thajského krále je "nestabilní", znepokojil veřejnost královský palác

ČTK ČTK
10. 10. 2016 10:12
Zdravotní stav osmaosmdesátiletého thajského krále Pchúmipchona Adundéta je nestabilní. Nejdéle vládnoucího monarchu na světě trápí zdravotní problémy už od roku 2006, a na veřejnosti proto vystupuje jen výjimečně.
Portrét thajského krále Pchúmipchona Adundéta.
Portrét thajského krále Pchúmipchona Adundéta. | Foto: Reuters

Bangkok – Thajský král Pchúmipchon Adundét absolvoval o uplynulém víkendu v nemocnici několik zákroků a jeho zdravotní stav je "nestabilní".

Oznámil to podle CNN královský palác, který v prohlášení zveřejněném na Facebooku také uvedl, že lékaři jeho stav nyní "pečlivě sledují".

Osmaosmdesátiletý monarcha Pchúmipchon Adundét, považovaný za záruku stability země, má vážné zdravotní obtíže od roku 2006. Od té doby byl často hospitalizovaný a na veřejnosti se objevuje pouze výjimečně.

Nejdéle vládnoucí panovník na světě je mezi obyvateli velmi vážený a v politicky výbušné době po svržení premiérky Jinglak Šinavatrové, po němž se chopila moci armáda, je vnímán jako symbol kontinuity politického systému. Jeho případné nástupnictví je velmi citlivým tématem.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy