Zdevastovaná krajina: Japonci v troskách svých domů a měst

Zdevastovaná krajina: Japonci v troskách svých domů a měst
Počet mrtvých a nezvěstných činí podle posledních údajů téměř dvanáct tisíc.
Všudypřítomná smrt. Těla těch, kteří úder tsunami nepřežili.
Pátrací oddíly nacházejí v sutinách města Rikuzentakata další a další těla.
Hrůza v Rikuzentakatě.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
16. 3. 2011 15:50

Tokio - Svět teď sice nejvíc sleduje boj Japonců s poničenými reaktory jaderných elektráren, ale zle zkoušená země prožívá mnohem víc.

Z mnoha měst zbyla jen torza. Někde ani to ne. V sutinách se nacházejí další a další oběti.

K těžce zkoušenému národu promluvil v televizním projevu císař Akihito, který vyjádřil soustrast s oběťmi a hluboké znepokojení nad krizí kolem elektráren. Ze solidarity se svým lidem japonský císařský pár oznámil, že se na dvě hodiny denně dobrovolně vzdá elektřiny.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Facebook zablokoval barmské armádě přístup ke svým platformám

Společnost Facebook oznámila, že barmské armádě s okamžitou účinností zablokovala přístup ke stejnojmenné sociální síti a na Instagram. Informovala o tom agentura Reuters. Stalo se tak v atmosféře demonstrací proti vojenskému puči z 1. února.

"Události po převratu z 1. února, včetně násilí se smrtelnými následky, uspíšily nutnost tohoto zákazu," uvedla společnost Facebook. Domnívá se, že umožňovat barmské armádě, aby nadále mohla sociální sítě Facebook a Instagram využívat, s sebou nese příliš velká rizika. Facebook také odřízne komerční společnosti napojené na barmskou armádu od možnosti zadávat reklamu na svých platformách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy