Zázračné dítě dostudovalo, je nejmladším lékařem USA

Zahraničí Zahraničí
4. 6. 2012 13:55
Geniální Sho Yano má krom toho doktorát z molekulární genetiky
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Chicago - Ve dvou letech se naučil číst, ve třech psát a v pěti začal skládat hudbu. Jedenadvacetiletý Sho Yano se za pár dní stane nejmladším člověkem, který ve Spojených státech úspěšně absolvoval univerzitní studium medicíny.

Vedle diplomu z chicagské Pritzker School of Medicine získá zároveň doktorát (Ph.D.) z molekulární genetiky, informují noviny Chicago Tribune.

Yano začal vysokoškolské studium v devíti letech. Bakalářský titul mu udělila Loyola University.

Chicagská univerzita byla jediná, která se rozhodla tehdy jedenáctiletého chlapce ke studiu medicíny přijmout. Učitelé měli strach, aby náročný program nebránil Yanovi v normálním dospívání.

"Tomu jsem nikdy nerozuměl," cituje Yana Chicago Tribune. "Proč bychom takovou výzvu měli chápat jako drastickou zkušenost? Lepší než se totálně nudit," dodal.

Průměrný věk amerických studentů nastupujících na lékařské obory je 23 let.

Yano není jediný z rodiny, kdo dosahuje ohromujících výsledků. Jeho sestra Sayuri získala bakalářský titul z biologie na Rooseveltově univerzitě před dvěma lety, když jí bylo třináct.

Nyní studuje na Univerzitě Johna Hopkinse, kde dokončuje druhý bakalářský cyklus v oboru hra na housle, uzavírá list Chicago Tribune.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Které vysoké školy budou pro vaše děti nejlepší?

 

Právě se děje

Další zprávy