reklama
 
 

Zavražděný Ernest Valko prý cítil před smrtí aceton

11. 11. 2010 12:17
Aceton skryje všechny pachové stopy, říká bezpečnostní analytik Žitný

Bratislava - Tři dny po zavraždění prominentního slovenského advokáta Ernesta Valka stále visí otazníky nad tím, co stálo za jeho smrtí.

Do médií nyní uniklo závažné sdělení jedné z Valkových spolupracovnic, která s advokátem telefonovala krátce před jeho smrtí. Valko si podle ní během telefonátu stěžoval, že v bytě cítí aceton.

Deník Aktuálně.sk citoval v této souvislosti bezpečnostního analytika Milana Žitného, který potvrdil, že aceton znemožní následné pátrání za pomoci policejních psů. Látka má totiž schopnost všechny pachové stopy zničit.

To by potvrdilo verzi, že se jednalo o vraždu na objednávku.

Televize TA3 zase přišla s informací, že Valka zasáhla nikoli jedna, ale dvě střely. Televize se odvolala na zdroje blízké policii. Policejní prezident Jaroslav Spišiak však již v úterý informoval, že se jednalo o jeden výstřel. Zároveň však také uvedl, že výstřel padl z několika metrů, zasáhl srdce a plíce a u lopatky vyšel ven.

Toto sdělení by tedy vyvracelo původní informaci, že Valko byl zastřelen zezadu.

Slovenská média přinesla také tvrzení slovenského ministra vnitra, že Valko se o svůj život nebál, protože v opačném případě by se na ministra jako svého dobrého přítele obrátil s prosbou o pomoc.

Již citovaný bezpečnostní analytik Milan Žitný však podle deníku Aktuálně.sk řekl, že Ernest Valko obavy měl, a to v souvislosti s kauzou Tipos, v níž této státní firmě hrozí vyplacení 60 milionů eur ve sporu s kyperskou společností Lemikon.

Společnost Tipos podle Žitného přišla minulý týden o právníka a vše nasvědčovalo tomu, že právníka by měl zastoupit právě Valko.

Advokátův dům byl dlouhodobě střežen společností Profi Security a nebylo snadné se do něj bez majitelovy vůle dostat. Je tedy možné, že Valko svého vraha do domu pustil sám.     

autor: Monika Horáková | 11. 11. 2010 12:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama