Závaly sněhu v různých koutech světa - podívejte se!

Závaly sněhu v různých koutech světa - podívejte se!
"Jsme pár" - Central Park, New York.
Zrcátko auta MINI s britskou vlajskou - v Alexandrii, Virginia.
V Madridu na náměstí.
Mnichov, Německo.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
21. 12. 2009 15:34

Sněhová nadílka překvapuje obyvatele ve všech koutech světa. Přívaly sněhu a tuhé mrazy si o víkendu jen v Evropě vyžádaly několik desítek obětí, a to jak při dopravních nehodách, tak i kvůli umrznutí. Zimní chaos ochromil na mnoha místech dopravu. Ti mladší se radují, starší mají se závějemi i řadu problémů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Policie navštívila muže, kterého omylem podezřívala ze střelby v ostravské nemocnici

"Dnes se s tímto mužem setkali moji náměstci. Znovu se omluvili. Muž omluvu přijal, nic dalšího nepožaduje. Řekl, že policie se k němu chovala korektně," řekl předseda krajské policie Tomáš Kužel. Uvedl, že policisté nepochybili.

"Policisté věděli, co mají dělat. Když viděli osobu odpovídající popisu pachatele, tak jednali," řekl. Dodal, že jej ale mrzí následné zlostné reakce proti jeho osobě.

Jde o Slováka, který absolvuje doktorandské studium na katedře geoinformatiky na Technické univerzitě v Ostravě. "Jde o našeho studenta. Škola mu nabídla podporu i psychologickou či právní pomoc. Nic z toho zatím nevyužil," řekla ČTK mluvčí školy Petra Halíková.

Student se do médií nechce vyjadřovat, dnes má volno. Podle slovenského deníku Pravda k mylné domněnce, že střílel právě tento muž, zřejmě vedlo to, že skutečný střelec měl na sobě rovněž oděv s červenou barvou. Muži se v úterý veřejně omluvili policejní ředitel Kužel i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Další zprávy