reklama
 
 

Zatčený Uljukajev už není ministrem. Putin ho odvolal, nemá jeho důvěru

15. 11. 2016 20:12
Vladimir Putin zbavil funkce ministra pro hospodářský rozvoj Alexeje Uljukajeva. Ten byl v úterý zadržen ruskou policií kvůli podezření z přijetí úplatku, za což mu soud zatím uložil dvouměsíční vězení. Putin byl podle slov kremelského mluvčího od počátku vyšetřování informován a Uljukajeva odvolal, protože v něj ztratil důvěru. Po rozpadu Sovětského svazu jde o první případ, kdy byl ministr ruské federální vlády zatčen.

Moskva – Ruský prezident Vladimir Putin ztratil důvěru v zatčeného ministra pro hospodářský rozvoj Alexeje Uljukajeva a zbavil ho funkce. Novinářům to v úterý v Moskvě oznámil kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Uljukajev byl v úterý zadržen pro podezření z přijetí úplatku. Soud mu zatím uložil dvouměsíční domácí vězení.

Podle Peskova byl Putin o kauze od počátku vyšetřování informován. "Jsou to těžká obvinění, verdikt může vynést jen soud," řekl mluvčí. Přesto Putin už nyní ztratil v Uljukajeva důvěru.

Ministr byl v úterý v Moskvě zadržen kvůli podezření z přijetí úplatku ve výši dva miliony dolarů (přes 50 milionů korun). Peníze měl dostat za pozitivní posudek k převzetí regionální ropné společnosti Bašněfť státním ropným gigantem Rosněfť. Po rozpadu Sovětského svazu jde o první případ, kdy byl ministr ruské federální vlády zatčen.

Podle kremelských zdrojů Putin o zatčení Uljukajeva hovořil s premiérem Dmitrijem Medveděvem. "Předseda vlády je přesvědčen, že je nezbytné co nejpečlivější vyšetření tohoto případu," sdělila novinářům premiérova kancelář.

autor: ČTK | 15. 11. 2016 20:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama