Zátah v Palermu: Policie zatkla sedm klíčových členů sicilské mafie

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 1. 2019 23:53
Italská policie dnes v Palermu zatkla sedm osob z nejvyšších pater sicilské mafie Cosa Nostra, informoval deník La Repubblica. Během předchozího zátahu na počátku prosince v cele skončil nový boss bossů, nástupce předloni zesnulého Salvatora "Tota" Riiny, a s ním dalších 45 osob. Dvě z nich se rozhodly spolupracovat s policií a dnešní zatýkání se zakládalo na informacích, které poskytly, napsala agentura AFP.
Italská policie - ilustrační foto
Italská policie - ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

"Tito spolupracovníci nehráli druhé housle. Jsou to dvě osoby z vrcholu hierarchie," zdůraznil palermský prokurátor Francesco Lo Voi. Muži podle něj začali s policií spolupracovat méně než za měsíc po zadržení, což je neobvyklé. "Dokazuje to neúspěch projektu, plánu znovu ustavit cupolu (nejužší vedení sicilské mafie). Z toho důvodu se rozhodli spolupracovat," myslí si Lo Voi.

Mezi zatčenými figurují i potomci dvou šéfů historických mafiánských rodin. Prvním z nich je 28letý Leandro Greco, vnuk zesnulého Michela Greka zvaného Papež, který svou přezdívku získal pro svou snahu usmířit znepřátelené frakce sicilské mafie. Druhý z nich, 47letý Calogero Lo Piccolo, je synem někdejšího údajného šéfa sicilské mafie Salvatora Lo Piccola.

Oba se loni 29. května zúčastnili klíčové schůze hlav sicilských mafiánských rodin, na níž byl zvolen nový boss bossů, zlatník Settimo Mineo. Toho policie zatkla v prosinci. Podle deníku La Repubblica se jednotlivé klany chtěly znovu spojit a reorganizovat obchod s drogami i sázení prostřednictvím internetu. Nejužší vedení mohl svolat jen boss bossů Toto Riina, který zemřel v listopadu 2017.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy