Zastřelili Obamu, oznámili hackeři na Den nezávislosti

Zahraničí Zahraničí
4. 7. 2011 16:37
Falešné oznámení se objevilo na twitterovém účtu FOX News
Foto: Repro Twitter

Washington - Hackeři opět udeřili. Tentokrát se zaměřili na televizi FOX News.

Skupina, která si říká 5CR1PT K1DD3S, napsala na twitterový účet @foxnewspolitics, že americký prezident Barack Obama byl zavražděn. A to vše na Den nezávislosti.

"Barack Obama byl během kampaně v Rossově restauraci v Iowě dvakrát střelen," objevilo se na Twitteru s tím, že zraněním podlehl. "Odpočívej v pokoji," vzkázali mu hackeři.

Foto: Reuters

"Samozřejmě" falešná zpráva

Jak upozornil server The Guardian, první zprávu dostalo přes 30 tisíc odběratelů zhruba dvě hodiny po půlnoci.

Vzápětí útočníci přidali další, tentokrát s kondolencí příbuzným a rovněž vzkazem "novému prezidentu Spojených států Joeu Bidenovi". "V časech šílenství je světlem na konci tunelu," míní.

Bílý dům se dosud k poplašné zprávě nevyjádřil. Prezident tráví 4. červenec s rodinou.

Vedení stanice FOX News ale texty po několika hodinách označilo za "samozřejmě falešné". "Útok hackera je předmětem vyšetřování a server FoxNews.com lituje, pokud falešné příspěvky někomu způsobily bolest," stojí v prohlášení na webu televize. I tak ale tweety na mikroblogovací síti zůstávají.

Někteří blogeři ale od počátku vtipkovali, že zprávě snad nikdo nemohl uvěřit, jelikož ji uveřejnila "stanice Faux News".

Současný útok není zdaleka prvním. Hackeři se v několika posledních týdnech zaměřili mimo jiné weby společností Sony, Citibank či americké CIA.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy