Záplavy v Tanzanii mají 50 obětí, tisíce lidí přišly o domov

ČTK ČTK
4. 3. 2015 19:02
V oblasti poblíž Viktoriina jezera, asi tisíc kilometrů od metropole Dáresalámu, živel zřejmě napáchal obrovské škody.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Dáresalám - Během záplav na severu Tanzánie už zahynulo nejméně 50 lidí, dalších několik tisíc obyvatel zůstalo bez střechy nad hlavou. Informovaly o tom ve středu úřady v nejpostiženější oblasti Shynianga.

Bleskové záplavy způsobené silným deštěm a krupobitím udeřily v noci na středu, mimo jiné zničily úrodu a také silnice, což komplikuje práci záchranářům.

"Záplavy, které přišly po krupobití a silném větru, těžce zasáhly na 3500 lidí," uvedla v oficiálním prohlášení kancelář prezidenta Jakayi Kikweteho.

V oblasti poblíž Viktoriina jezera, asi tisíc kilometrů od metropole Dáresalámu, živel pravděpodobně napáchal obrovské škody. Řada lidí tam totiž bydlí v hliněných domech, které velká voda často vzala s sebou.

V Tanzánii právě začíná období dešťů, které trvá do května. V sousedním Mosambiku si povodně letos v lednu vyžádaly téměř 160 obětí a teď tam zuří epidemie cholery, jíž už podlehlo přes 40 lidí.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy