Záplavy v Jižní Americe: Pět mrtvých a 150 tisíc evakuovaných. Hrozí, že přeteče přehrada

ČTK ČTK
25. 12. 2015 9:42
Jihoamerické státy Paraguay, Uruguay a Argentinu postihly povodně, při nichž zahynulo nejméně pět lidí a téměř 150 tisíc dalších bylo evakuováno. Nejhorší situace je v Paraguayi, kde voda vyhnala z domovů zhruba 130 000 lidí a prezident Horacio Cartes vyhlásil stav nouze. V hlavním městě Asunciónu je bez elektřiny 125 000 domácností. Značné problémy hlásí severovýchodní Argentina a stav nouze ve třech severních oblastech vyhlásila také Uruguay. V Argentině je nejhůře postižené město Concordia se 170 000 obyvateli, ležící na březích řeky Uruguay. Po celonočním dešti voda stoupá a 18 kilometrů vzdálená přehrada Salto Grande, která zatím pomáhá zadržovat vodu, se blíží k maximu své kapacity.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Bitcoin ztrácí přes 16 procent, jeho cena klesla pod 48 tisíc dolarů

Nejznámější kryptoměna bitcoin v sobotu výrazně oslabuje, od pátku její cena odepsala více než 16 procent a klesla pod 48 tisíc amerických dolarů. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk. Oslabují i další kryptoměny, jako je ethereum.

"Zatím jsem zaznamenal, že se prodalo více než 4000 bitcoinů, což trh stlačilo prudce dolů," uvedl expert na kryptoměny a šéf společnosti CEC Capital Laurent Kssis. "Hned 1500 bitcoinů se v čase toho propadu vlastně prodalo za méně než jednu minutu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy