Záplavy a sesuvy v indickém státě Kérala si vyžádaly nejméně 37 mrtvých. Zničeny jsou stovky domů

ČTK ČTK
11. 8. 2018 19:55
"Našemu státu hrozí nevídaná devastace," napsal na Twitteru předseda kéralské vlády Pinaraji Vidžaja. Přímořský indický stát, oceňovaný turisty zejména díky malebným čajovým plantážím a rozsáhlým plážím lemovaným palmami, sužují vydatné deště pravidelně každý rok. Letošní srážky jsou však údajně mimořádně silné.
Záběr z města Kóčin.
Záběr z města Kóčin. | Foto: Reuters

Dillí - Nejméně 37 mrtvých si na jihu Indie doposud vyžádaly několik dnů trvající monzunové deště. Většina obětí ve svazovém státě Kérala přišla o život při záplavách a sesuvech půdy, informovaly podle tiskových agentur místní úřady.

Intenzivní srážky Kéralu sužují od středy. Svůj domov kvůli jejich následkům už muselo opustit přinejmenším 37 tisíc obyvatel. "Byli evakuováni do 350 přijímacích center po celém svazovém státě," sdělil agentuře AFP jeden z regionálních koordinátorů.

Tento přímořský indický stát, oceňovaný turisty zejména díky malebným čajovým plantážím a rozsáhlým plážím lemovaným palmami, sužují vydatné deště pravidelně každý rok. Avšak letos jsou srážky podle médií mimořádně silné.

"Našemu státu hrozí nevídaná devastace," napsal na Twitteru předseda kéralské vlády Pinaraji Vidžaja. "Ztraceno je mnoho životů. Zničeny jsou stovky domů," dodal a zároveň ocenil obětavou práci záchranářů, kteří přijeli z celé Indie.

Podle oficiálních statistických údajů loni navštívilo Kéralu více než milion turistů.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Německo si kvůli hackerskému útoku na e-mail Merkelové předvolalo ruského velvyslance

Německá vláda si kvůli kybernetickému útoku na Spolkový sněm v roce 2015 předvolala ruského velvyslance. Ve čtvrtek o tom informoval list Der Tagesspiegel. Moskva odmítá obvinění, že za útokem stála, Berlín je naopak o ruském podílu přesvědčen. Dotčen tehdy byl i poslanecký e-mail kancléřky Angely Merkelové.

Velvyslance si k rozhovoru pozval státní tajemník ministerstva zahraničí Miguel Berger, který podle mluvčí diplomacie jménem spolkové vlády co nejostřeji hackerský útok odsoudil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy