Záplavy a sesuvy půdy v Indonésii už mají více než 35 obětí. Desítky lidí se pohřešují

ČTK ČTK
20. 6. 2016 7:52
Zničené domy, nejméně pětatřicet mrtvých a desítky pohřešovaných, po kterých pátrají záchranáři. Tak vypadá Indonésie po ničivých záplavách a sesuvech půdy. Sesuvy přišly v důsledku přívalových dešťů v provincii Střední Jáva, která je k sesuvům půdy značně náchylná.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Jakarta - Více než 35 potvrzených obětí a desítky pohřešovaných si podle nové bilance vyžádaly záplavy a sesuvy půdy v důsledku přívalových dešťů, které od soboty bičují indonéský ostrov Jáva. Zničeny byly desítky domů a záchranáři stále hledají v jejich troskách ty, kdo mohli přežít, napsal zpravodajský server news.com.au.

Záplavy zasáhly tisíce obyvatel v provincii Střední Jáva, která je značně náchylná na sesuvy půdy. Pro ty, kdo utekli před záplavami a bahnem, zřizuje civilní obrana provizorní útočiště. Místní televize odvysílala záběry lidí sedících na střechách domů, aby unikli před stoupající vodou, zatímco jejich auta a příbytky zaplavila hnědá voda.

Sesuvy půdy nejsou v Indonésii nijak vzácné. Tento ostrovní stát v západní části Tichého oceánu se svým tropickým klimatem je silně vystaven přírodním katastrofám a přívalovým lijákům. Při sesuvu půdy na ostrově Jáva v prosinci 2014 zahynulo téměř 100 lidí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy