Záplavy a sesuvy půdy v Indonésii už mají více než 35 obětí. Desítky lidí se pohřešují

ČTK ČTK
20. 6. 2016 7:52
Zničené domy, nejméně pětatřicet mrtvých a desítky pohřešovaných, po kterých pátrají záchranáři. Tak vypadá Indonésie po ničivých záplavách a sesuvech půdy. Sesuvy přišly v důsledku přívalových dešťů v provincii Střední Jáva, která je k sesuvům půdy značně náchylná.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Jakarta - Více než 35 potvrzených obětí a desítky pohřešovaných si podle nové bilance vyžádaly záplavy a sesuvy půdy v důsledku přívalových dešťů, které od soboty bičují indonéský ostrov Jáva. Zničeny byly desítky domů a záchranáři stále hledají v jejich troskách ty, kdo mohli přežít, napsal zpravodajský server news.com.au.

Záplavy zasáhly tisíce obyvatel v provincii Střední Jáva, která je značně náchylná na sesuvy půdy. Pro ty, kdo utekli před záplavami a bahnem, zřizuje civilní obrana provizorní útočiště. Místní televize odvysílala záběry lidí sedících na střechách domů, aby unikli před stoupající vodou, zatímco jejich auta a příbytky zaplavila hnědá voda.

Sesuvy půdy nejsou v Indonésii nijak vzácné. Tento ostrovní stát v západní části Tichého oceánu se svým tropickým klimatem je silně vystaven přírodním katastrofám a přívalovým lijákům. Při sesuvu půdy na ostrově Jáva v prosinci 2014 zahynulo téměř 100 lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy