Děti z laboratoře, šlechtění fotbalisté. Jak ruští "novináři" informují o Západu

pru pru
13. 12. 2022 15:45
Na ruské státní televizi První kanál se moderátoři diskusního pořadu Čas ukáže v pondělí tvrdě vymezili vůči Západu. Prohlašovali, jak se západní společnost rozpadá a chystá se vymazat z povědomí lidí pojem "máma a táta". "Děti vyráběné v laboratoři a řízené ze smartphonu - to je nový trend pokrokové západní společnosti," prohlásila moderátorka Olesja Losevová.
Ruští propagandisté prohlásili, jak se západní společnost rozpadá a chystá se vymazat z povědomí lidí pojem „máma a táta“. | Video: První kanál

Moderátorčina slova o uměle vyráběných dětech doplnilo hned v úvodu pořadu propagační video berlínského biotechnologa Hashema Al-Ghailiho, který před několika dny představil svou vizi o vývoji umělých děloh. "Progresivní společnost nemá zájem o rodinné hodnoty," komentovala záběry Losevová. "Chystají se i zbavit nenarozené děti fyzického kontaktu s matkou," pokračovala.

Na ni poté navázal druhý moderátor pořadu Ruslan Ostaško se svou interpretací nedělního zápasu na fotbalovém mistrovství světa, v němž Maroko vyhrálo nad Portugalskem. "Maročané teď vycházejí do ulic slavit ne proto, že jsou divoši, což si myslí Evropané, ale proto, že chtějí svým bílým pánům dokázat, že jsou jim rovni, že je dokázali spravedlivě porazit na fotbalovém bojišti," prohlásil Ostaško.

Na to navázal slovy, že Evropa si podle něj bude v budoucnu šlechtit své vlastní vojáky, fotbalisty i vědce, aby pak s nimi všichni ostatní prohrávali. "Kam ten svět spěje?" uzavřel Ostaško svůj monolog a obrátil se na jednoho z hostů ve studiu. 

Na jejich vyjádření upozornil na sociální síti Twitter novinář BBC Francis Scarr, který ruské zpravodajství dlouhodobě sleduje. Sestřih se poté virálně rozšířil po sociálních sítích, kde získal již stovky tisíc zhlédnutí. Mnozí uživatelé se podivují především na tím, že Rusové takovému výkladu západní společnosti věří. Někteří uživatelé také vtipkovali, že se těší na dobu, až na hřištích uvidí "vyvinuté superfotbalisty".

Pozornost sociálních sítí nedávno získalo i vyjádření ruských propagandistů, kteří ve vysílání státní televize Rossija 1 hovořili o vytvoření gigantického národa, který by ovládal velkou část Evropy. Podle filologa Nikolaje Vavilova brzy vznikne v Evropě až 200milionová ruskojazyčná komunita. Rusko si podle něj bude moct nárokovat i Balkán a Polsko.

Video: "Brzy vznikne nový gigantický národ," plánují ruští propagandisté. Co bude s Českem? (28. 11. 2022)

"Ve východní Evropě se objeví nadřazený národ," uvedl ve vysílání ruský filolog Nikolaj Vavilov. | Video: Rossija 1
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy