reklama
 
 

Západ Íránu zasáhlo zemětřesení, zraněno bylo přes 400 lidí

25. 11. 2018 22:33
Západ Íránu zasáhlo zemětřesení o síle 6,3 stupně, informovala agentura Reuters s odvoláním na americkou geologickou službu USGS. Podle íránské státní televize utrpělo zranění přes 400 lidí, žádná oběť na životě nebyla ohlášena. Ohnisko se nacházelo v hloubce 65 kilometrů; otřesy udeřily v oblasti 114 kilometrů severozápadně od města Ílám nedaleko hranice s Irákem a citelné byly i v irácké metropoli Bagdádu a v Kuvajtu.

Guvernér zasažené provincie Kermánšáh řekl státní televizi, že zranění utrpělo 411 lidí. Dodal ale, že většina zranění byla lehkých a hospitalizováno bylo pouze 15 obyvatel.

Obavy z následných otřesů vyhnaly za chladného počasí do ulic několika měst množství lidí, informovala íránská média. Do oblasti ihned zamířily záchranářské týmy. "Nemáme žádné zprávy o úmrtích; většina lidí byla zraněna, když utíkala, nikoli přímo v důsledku zemětřesení," řekl státní televizi šéf íránské záchranné služby s tím, že většina osob byla zraněna lehce.

Otřesy poškodily některé budovy a silnice v provincii Kermánšáh. Způsobily rovněž výpadky elektřiny.

Írán se nachází nad několika liniemi seizmických zlomů a zemětřesení jsou zde proto častá.

Loni v listopadu zasáhlo západní Írán zemětřesení o síle 7,3 stupně. V důsledku katastrofy přišlo o život více než 600 lidí a 9000 dalších bylo zraněno. Nejhorší zemětřesení v tomto tisíciletí postihlo Írán v roce 2003, kdy na jihu zahynulo nejméně 26.000 lidí. Srovnáno se zemí tehdy bylo historické město Bám.

autor: ČTK | 25. 11. 2018 22:33

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama