Další vzpoura vězňů v Brazílii. 55 trestanců založilo požár a uprchlo z psychiatrie

ČTK ČTK
18. 10. 2016 22:00
Z psychiatrického oddělení věznice v brazilském městě Sao Paulo dnes uprchlo 55 trestanců. Během celodenní pátrací akce policisté většinu z nich zadrželi, uvedl brazilský web Globo. Vězni utekli při požáru, který sami založili. Část budovy věznice úplně vyhořela. Oheň se rozšířil i do přilehlého lesa. Policisté zatím pochytali 49 z 55 uprchlých vězňů, které převezli do náhradního zařízení. Při rozsáhlé policejní akci využili několik vrtulníků i pomoc místních. Několik vězňů chytli hlídači v lese. Celkem bylo ve vězení 446 osob. Někteří obchodníci kvůli strachu z uprchlých vězňů zavřeli své podniky a nefungovala ani hromadná doprava. Jde v krátké době v Brazílii již o třetí podobný incident.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Členy Babišovy stínové vlády je pět ministrů předchozí vlády, ale i Vondráček či Pokorná Jermanová

Členy stínové vlády hnutí ANO vedené bývalým premiérem Andrejem Babišem je pět ministrů předchozí vlády ANO a ČSSD včetně Aleny Schillerové jakožto ministryně financí či Karla Havlíčka jako ministra průmyslu a obchodu. Dále jsou součástí kabinetu například bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček jako ministr spravedlnosti nebo bývalá středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová v roli ministryně kultury. Hnutí stínovou vládu představilo na dnešní tiskové konferenci po prvním zasedání.

Dalšími členy z řad ministrů předchozího kabinetu jsou ministr obrany Lubomír Metnar, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ministr životního prostředí Richard Brabec.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Na D5 u Žebráku havarovalo až 40 aut. Záchranáři aktivovali traumaplán pro případ více zraněných. D5 je v místě směrem na Prahu neprůjezdná

Zdroj: ČTK
Další zprávy