Žaloba na Boha neuspěla. Žalovaný nemá adresu

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
19. 10. 2008 7:00
Senátor v Nebrasce Boha žaloval za genocidy a hladomory
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Lincoln (Nebraska, USA) - Soud se odmítl zabývat žalobou senátora z amerického státu Nebraska proti Bohu, a to z důvodu, že nemá poštovní adresu a není mu tak možné poslat předvolání.

Senátor Ernie Chambers podal soudu minulý rok podnět, aby byly Bohu zakázány jeho skutky. Podle senátora Bůh způsoboval „početná úmrtí a terorizování milionů a milionů obyvatel planety".

Podle Chamberse může Bůh také za „povodně, hrozné hurikány, zemětřesení, epidemie, hladomory, genocidy, vrozené choroby tornáda a podobně".

Soudce obvodního soudu však případ zrušil. Soudní proces je totiž podle zákonů podmíněn kontaktem s obžalovaným. „Vzhledem ke skutečnosti, že tento soud nevidí způsob, jakým by mohla být obžalovaná strana řádně předvolaná, tento proces ruší," napsal ve zdůvodnění soudce Marlon Polk.

Senátor Chambers proti rozhodnutí soudu protestoval s tím, že „když Bůh ví všechno, ví i to, že se má dostavit k soudu". Senátor se může do třiceti dnů odvolat. Ještě neví, zda tak učiní.

Chambers je členem zákonodárného sboru amerického státu Nebraska 38 let. Vynechává společné ranní modlitby senátorů a je znám svou kritikou křesťanů a křesťanství.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy