Žaloba na Boha neuspěla. Žalovaný nemá adresu

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
19. 10. 2008 7:00
Senátor v Nebrasce Boha žaloval za genocidy a hladomory
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Lincoln (Nebraska, USA) - Soud se odmítl zabývat žalobou senátora z amerického státu Nebraska proti Bohu, a to z důvodu, že nemá poštovní adresu a není mu tak možné poslat předvolání.

Senátor Ernie Chambers podal soudu minulý rok podnět, aby byly Bohu zakázány jeho skutky. Podle senátora Bůh způsoboval „početná úmrtí a terorizování milionů a milionů obyvatel planety".

Podle Chamberse může Bůh také za „povodně, hrozné hurikány, zemětřesení, epidemie, hladomory, genocidy, vrozené choroby tornáda a podobně".

Soudce obvodního soudu však případ zrušil. Soudní proces je totiž podle zákonů podmíněn kontaktem s obžalovaným. „Vzhledem ke skutečnosti, že tento soud nevidí způsob, jakým by mohla být obžalovaná strana řádně předvolaná, tento proces ruší," napsal ve zdůvodnění soudce Marlon Polk.

Senátor Chambers proti rozhodnutí soudu protestoval s tím, že „když Bůh ví všechno, ví i to, že se má dostavit k soudu". Senátor se může do třiceti dnů odvolat. Ještě neví, zda tak učiní.

Chambers je členem zákonodárného sboru amerického státu Nebraska 38 let. Vynechává společné ranní modlitby senátorů a je znám svou kritikou křesťanů a křesťanství.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Na Letišti Václava Havla se museli cestující evakuovat. Technická závada, zdůvodnilo poplach letiště

Na Letišti Václava Havla ohlásili v pondělí v půl dvanácté dopoledne evakuaci Terminálu 2. Stovky lidí musely před budovu. "Byli jsme už odbavení a čekali v kavárně na let. Najednou hlásili, že máme opustit budovu," popsala pro Aktuálně.cz situaci cestující Gabriela Dvořáková. O pár minut později už však letiště uklidňovalo cestující, že nešlo o nic vážného. 

"Nejedná se o žádnou vážnou věc. Čidlo omylem spustilo evakuaci, proto došlo k částečné evakuaci Terminálu 2. Situace se už stabilizovala, lidé se vrací do terminálu. Čili byl to omyl," řekl před polednem Aktuálně.cz mluvčí letiště Roman Pacvoň.

Aktualizováno před 13 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, deset lidí se zranilo

Při ranní srážce dvou tramvají v Brně v Křížové ulici se zranilo více než deset lidí. Dva zraněné záchranná služba ošetřila na místě, tři odvezla do nemocnice a další cestující vyhledali lékařskou pomoc sami. Fakultní nemocnice u sv. Anny v této souvislosti ošetřila deset pacientů. Ulice byla dopoledne uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy.

Nehoda se stala v 8:25, kdy jedna z tramvají zezadu narazila do druhé. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik obnovil provoz linek krátce před 10:00. Podnik bude teprve zjišťovat, co přesně se stalo. Seitl uvedl, že z vozů vyjmuli záznamová média, karty i kamery, i to by mohlo pomoci zjistit příčiny nehody. Mluvčí policie řekl, že klíčové budou i výpovědi obou řidičů.

Další zprávy