Zákonodárci v Guatemale doporučili zbavit prezidenta Moralese imunity, nepřiznal peníze na kampaň

ČTK ČTK
11. 9. 2017 19:12
Pětičlenná komise guatemalských zákonodárců v neděli doporučila kongresu, aby zbavil prezidenta Jimmyho Moralese imunity, a otevřel tak cestu k jeho vyšetřování kvůli údajnému nekalému financování volební kampaně. Informovala o tom dnes agentura AP. Vedoucí komise Julio Ixcamey v neděli večer uvedl, že celý návrh na zbavení imunity bude předložen 158člennému kongresu, kde pro jeho schválení bude zapotřebí 105 hlasů. Prokuratura tvrdí, že Morales ve volební kampani nepřiznal více než 825 tisíc dolarů (18 milionů Kč), které dostal na kampaň v roce 2015. V prezidentské kampani měl přitom tento bývalý televizní bavič heslo "Ani korupčník, ani zloděj". Morales obvinění odmítá.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko 5:4

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů úspěšnější ze souboje mezi českou reprezentací a domácím Švýcarskem, který začne v 17:45.

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankářce Hillové.

Další zprávy