Zakladatel antiislámské Pegidy byl na Kanárských ostrovech označen za nežádoucí osobu

ČTK ČTK
30. 10. 2016 7:43
Zakladatele německého protiimigračního a protiislámského hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) Lutze Bachmanna prohlásila regionální rada španělského ostrova Tenerife za "nežádoucí osobu". Podle listu Sächsische Zeitung se Bachmann s manželkou přestěhoval na jeden z Kanárských ostrovů ze saského Kesselsdorfu nedaleko Drážďan teprve v září.Usnesení regionální rady nemá žádné právní důsledky, podle jednoho z poslanců levicového hnutí Podemos, které se o schválení rezoluce zasadilo, má působit jako "očkování" proti "viru" rasismu a fašismu, který Němec reprezentuje. Místopředseda regionální rady Tenerife Efraín Medina uvedl, že Bachmann není na ostrově vítán.
Demonstrace PEgidy v Drážďanech.
Demonstrace PEgidy v Drážďanech. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 52 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy