Zakladatel sítě Facebook Zuckerberg se v sobotu oženil

ČTK ČTK
20. 5. 2012 16:10
Zprávu okamžitě na síti "olajkovaly" statisíce lidí
Mark Zuckerberg.
Mark Zuckerberg. | Foto: Reuters

Paolo Alto (Kalifornie) - Zakladatel největší světové sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg se v sobotu oženil. Při malém rodinném obřadu v kalifornském Palo Altu si vzal svou dlouholetou přítelkyni Priscillu Chanovou.

Informace o svatbě novomanželé zveřejnili úpravou svých statusů na Facebooku a vyvolali na této sociální síti okamžitou pozornost. K dnešní třetí hodině odpoledne středoevropského letního času více než 720 000 uživatelů Facebooku dalo kliknutím najevo, že se jim změna Zuckerbergova statusu líbí.

Svatební fotografie ukazuje Zuckerberga v oblečení pro něj neobvyklém - odložil totiž pro sebe tak typickou mikinu a má na sobě tmavě modrý oblek s tmavou kravatou.

Svatební snímek.
Svatební snímek. | Foto: Reuters

Chanová si na svatbu vzala bílé šaty bez rukávů. Svatební prsten s rubínem pro ni údajně navrhl Zuckerberg sám.

Pro stovku hostů v Zuckerbergově domě byla svatba překvapením. Původně si totiž mysleli, že přišli na oslavu toho, že Chanová dokončila studium dětského lékařství, uvedl časopis People.

Podle People plánovali Zuckerberg a Chanová svou svatbu asi čtyři měsíce. Jídlo, které se po obřadu servírovalo, si objednali ve svých oblíbených restauracích - Fuki Sushi nabízející japonské speciality a Palo Alto Sol zaměřené na mexickou kuchyni. Jako zákusek se podávaly malé čokoládové myšky - stejná sladkost, jakou si nynější manželé kdysi vychutnávali na své první schůzce.

Zakladatel Facebooku si svou dlouholetou přítelkyni vzal jen den poté, co se s akciemi jeho společnosti začalo obchodovat na burze. Burzovní debut ale nenaplnil očekávání analytiků, když akcie v pátečním obchodování skončily na ceně 38,23 dolaru, což je jen 23 centů (asi 45 haléřů), a tedy 0,6 procenta nad původní upisovací cenou.

Společnost založená v roce 2004 má nyní hodnotu kolem 105 miliard dolarů, což je víc než giganti Amazon, McDonald's, Hewlett-Packard nebo Cisco. Hodnota akcií, které vlastní sám Zuckerberg, činí teď 19 252 698 725,50 dolaru.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy