reklama
 
 

Zakladatel IKEA se vrátil do Švédska. Opustil je kvůli daním

20. 3. 2014 19:14
Návrat do vlasti plánoval Ingvar Kamprad od poloviny loňského roku, zdravotní problémy mu ale přestěhování dlouho neumožňovaly. Jeden z nejbohatších lidí světa žil ve Švýcarsku.

Stockholm - Zakladatel švédského nábytkářského řetězce IKEA a jeden z nejbohatších Evropanů Ingvar Kamprad se po čtyřiceti letech vrátil do rodného Švédska.

Návrat do vlasti, kterou původně opustil, aby se vyhnul vysokým daním, plánoval Kamprad od poloviny loňského roku, zdravotní problémy mu ale přestěhování dlouho neumožňovaly.

"Ingvar chce být nablízku své rodině a přátelům v Älmhultu," řekl mluvčí rodiny Per Heggenes. V jihošvédském Älmhultu Kamprad firmu IKEA založil. "Kromě toho se velmi zajímá o vývoj produktů IKEA, což se děje právě v Älmhultu," dodal Heggenes.

Nyní sedmaosmdesátiletý Kamprad se na protest proti vysokým daním ze Švédska v roce 1973 přestěhoval do Dánska, odkud po třech letech zamířil do Švýcarska. V alpské konfederaci žil až do současnosti.

Heggenes dodal, že po smrti Kampradovy ženy v roce 2011 Ingvar stále častěji uvažoval o návratu do Švédska. Problémy se zády a srdcem mu ale jeho záměr nějaký čas neumožňovaly realizovat.

autor: ČTK | 20. 3. 2014 19:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama