Zákaz internetového pokeru v USA padá. Zatím v Nevadě

ČTK ČTK
30. 4. 2013 20:43
Poker na internetu byl v USA od roku 2011 nezákonný
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Elite Poker Chips

Las Vegas - Hráči pokeru ve Spojených státech amerických budou moci již brzy holdovat hazardu v klidu doma na gauči. Společnost Ultimate Gaming totiž v USA spouští první legální internetové stránky, na kterých je možné hrát poker se skutečnými penězi.

Zatím sice přijímá pouze hráče ze státu Nevada, očekává se však, že stránky se rozšíří i do dalších amerických států.

Internetový poker nebyl v USA nikdy zcela legální. V roce 2011 byl prohlášen za nezákonný a ministerstvo spravedlnosti zabavilo jména domén největších internetových stránek se sídlem v daňových rájích, které nabízely hraní zákazníkům v USA. Stránky firem zůstaly černé a tento zásah se proto začal nazývat "černý pátek".

Fanoušci pokeru od té doby mají jen dvě možnosti - buď se obléknou a půjdou do herny, nebo poruší zákon a přihlásí se na stránky provozované z daňových rájů.

Poker pro tři státy

Federální vláda nedávno zmírnila postoj k sázení přes internet a tři státy - New Jersey, Delaware a Nevada - částečně zlegalizovaly internetové sázení na svém území. Nevada však díky zahájení nových internetových stránek vyhrává závod v tom, kdo jako první vrátí poker na internet.

Stránky UltimatePoker.com budou připadat známé všem těm, kteří se podíleli na pokerovém šílenství na počátku tohoto století. Pouze nastavení účtu a přihlašování se změnily. Zájemci o hru budou muset projít zdlouhavým procesem nastavení účtu, který bude zahrnovat i zadání čísla sociálního pojištění a nevadskou adresu. Hrát budou moci pouze lidé starší 21 let.

O povolení hazardních her přes internet uvažuje i několik dalších států. Chtějí se tak v době problémů s financemi dostat na trh, jehož velikost se odhaduje na několik miliard dolarů. Některé státy hodlají zlegalizovat jen poker, jako právě Nevada, jiné státy chtějí zpřístupnit i další hazardní hry po vzoru New Jersey a Delaware, píše agentura AP.

Organizace American Gaming Association uvedla, že internetoví hazardní hráči po celém světě v současnosti vsázejí kolem 35 miliard USD (asi 686,1 miliardy Kč) ročně. Příjmy z internetového pokeru v USA by v případě plného uvolnění trhu mohly v prvním roce dosáhnout 4,3 miliardy dolarů, do pěti let byl mohly vystoupit až na 9,6 miliardy USD, odhaduje výzkumná společnost H2 Gambling Capital.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy