Pojeďte na dovolenou, dostanete vakcínu, lákají cestovky. Má to ale háček

Helena Truchlá Helena Truchlá
7. 4. 2021 5:30
Jen zhruba třináct procent Evropanů zatím dostalo aspoň jednu dávku koronavirové vakcíny. Cestovní kanceláře na situaci reagují nabídkou speciálních "balíčků", které kromě letenek a pobytu v resortech v Turecku, Rusku nebo arabských zemích slibují i očkování proti covidu-19. Má to ale háček. Zájezdy jsou drahé a cestovky vakcinaci negarantují. Možností nechat se naočkovat v cizině je však víc.
Impfreisen.at
Impfreisen.at | Foto: impfreisen.at

EU selhala, proto jsme tu my

"Údajně bude trvat až do roku 2023, než dosáhneme vysoké proočkovanosti. Proto je tu iniciativa Impfreisen.at - a nabízí řešení," píše se na webových stránkách rakouského mediálního magnáta Christiana W. Muchy. I on nabízí různé balíčky zájezdů sestávající jen z letenky a očkování nebo i několikatýdenního luxusního pobytu.

Z informací na webu vyplývá, že firma je ochotná se zaručit, že lidé očkování během výletu skutečně dostanou. V rámci "férovosti" pak chtějí poskytovat desetinu nejlevnějších balíčků zdarma, když zájemci prokážou, že by si je sami nemohli dovolit. 

Vše je ale zatím v čistě teoretické rovině. Mucha sice podle svých slov vede "jednání s různými vládami, ministerstvy a vládními agenturami", z aktualizace z 26. března ale vyplývá, že nabídka by se měla vztahovat především na očkování látkou Sputnik V v Moskvě a Petrohradu. "Dokud není k dispozici a schválená v EU, nejsou cesty možné," připouští Mucha. Zhruba 20 tisíc lidí, kteří podle počítadla na webu projevili zájem, zatím s cestou nemůže vůbec počítat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 46 minutami

Antimonopolní úřad povolil nákup Equa bank skupinou Raiffeisenbank

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil skupině Raiffeisenbank nákup Equa Bank od fondu AnaCap Financial Partners. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě, rozhodnutí je pravomocné.

" V důsledku fúze získá společnost Raiffeisenbank možnost výlučně kontrolovat společnosti Equa bank a Equa Sales & Distribution. Ke spojení soutěžitelů dochází v oblasti poskytování bankovních služeb," uvedl úřad.

Raiffeisenbank International (RBI) oznámila nákup 100 procent akcií Equa bank od fondu AnaCap Financial Partners na začátku února.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Zeman přijal v Lánech nového slovenského premiéra Hegera. Jednat budou o koronavirové krizi či bilaterální spolupráci. Poté se Heger setká s Babišem

Zdroj: ČTK
Další zprávy