Pojeďte na dovolenou, dostanete vakcínu, lákají cestovky. Má to ale háček

Helena Truchlá Helena Truchlá
7. 4. 2021 5:30
Jen zhruba třináct procent Evropanů zatím dostalo aspoň jednu dávku koronavirové vakcíny. Cestovní kanceláře na situaci reagují nabídkou speciálních "balíčků", které kromě letenek a pobytu v resortech v Turecku, Rusku nebo arabských zemích slibují i očkování proti covidu-19. Má to ale háček. Zájezdy jsou drahé a cestovky vakcinaci negarantují. Možností nechat se naočkovat v cizině je však víc.
Pracujte na dálku z Dubaje. Chcete v Dubaji spojit podnikání s potěšením? S novým jednoročním virtuálním pracovním programem můžete žít a pracovat na pláži.
Pracujte na dálku z Dubaje. Chcete v Dubaji spojit podnikání s potěšením? S novým jednoročním virtuálním pracovním programem můžete žít a pracovat na pláži. | Foto: Visit Dubai

Pro přátele vládce

Dalším již prověřeným způsobem, jak získat nedostatkové očkování, je být zadobře s členy vládnoucí rodiny ve Spojených arabských emirátech (SAE). Mezi těmi, kdo se takto k ochraně před nákazou už dostali, jsou například britský finančník Ben Goldsmith s manželkou, dnes už bývalý šéf největšího kanadského penzijního fondu Mark Machin, vedení italského energetického gigantu Eni, sestry španělského krále nebo řada politiků z arabských zemí, Indie, Pákistánu nebo Libanonu.

Do SAE prominenti většinou přilétají soukromými letadly a ubytovávají se v jednom z luxusních hotelů v Dubaji, popsal anonymně listu Financial Times jeden z těch, kteří očkovací cestu podstoupili. 

Náhradní možností je zajistit si v Dubaji trvalý pobyt. Země se snaží dlouhodobě lákat cizince, aby se zde usídlili, a už vloni na podzim úřady spustily kampaň se sloganem "Proč pracovat doma, když můžete pracovat z Dubaje?". Všichni, kteří si vydělají alespoň pět tisíc dolarů (110 tisíc korun) měsíčně, si díky tomu mohou zažádat o roční vízum na práci na dálku a přihlásit se i do fronty na vakcínu.

 

Právě se děje

Další zprávy