Pojeďte na dovolenou, dostanete vakcínu, lákají cestovky. Má to ale háček

Helena Truchlá Helena Truchlá
7. 4. 2021 5:30
Jen zhruba třináct procent Evropanů zatím dostalo aspoň jednu dávku koronavirové vakcíny. Cestovní kanceláře na situaci reagují nabídkou speciálních "balíčků", které kromě letenek a pobytu v resortech v Turecku, Rusku nebo arabských zemích slibují i očkování proti covidu-19. Má to ale háček. Zájezdy jsou drahé a cestovky vakcinaci negarantují. Možností nechat se naočkovat v cizině je však víc.
Dubaj - Ilustrační foto.
Dubaj - Ilustrační foto. | Foto: iStock

Klub vyvolených

Možností zorganizovat zájezd s očkováním se chlubí britský luxusní klub Knightsbridge Circle. Britský tisk v únoru popsal nabídky přepychové dovolené v Indii a také Dubaji, která je pro cizince přístupná už od loňského léta a prezentuje se jako bezpečná turistická destinace. Dovolená pro velmi bohaté zájemce měla podle médií zahrnovat i termín očkování od americké firmy Pfizer. Nakonec ale vyšlo najevo, že nabídku mohli ve skutečnosti využít jen ti členové klubu, kteří jsou zároveň občany Spojených arabských emirátů. Podle deníku Guardian je to pět lidí.

Knightsbridge Circle, který si účtuje roční členský poplatek ve výši 25 tisíc liber (přes 760 tisíc korun), následně bez dalších podrobností uvedl, že je schopen v Dubaji zorganizovat očkování vakcínou Sinopharm i pro nečleny starší 65 let.  Cena za službu je 10 tisíc liber (přes 300 tisíc korun), připočítat je ale potřeba ještě náklady na letenku a třítýdenní ubytování. Zájemců o členství i výlet za vakcínou bylo podle klubu tolik, že pozastavili příjem přihlášek. Spojené arabské emiráty mezitím oznámily, že si od dubna budou čínskou vakcínu Sinopharm také samy vyrábět. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Antimonopolní úřad povolil nákup Equa bank skupinou Raiffeisenbank

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil skupině Raiffeisenbank nákup Equa Bank od fondu AnaCap Financial Partners. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě, rozhodnutí je pravomocné.

" V důsledku fúze získá společnost Raiffeisenbank možnost výlučně kontrolovat společnosti Equa bank a Equa Sales & Distribution. Ke spojení soutěžitelů dochází v oblasti poskytování bankovních služeb," uvedl úřad.

Raiffeisenbank International (RBI) oznámila nákup 100 procent akcií Equa bank od fondu AnaCap Financial Partners na začátku února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy