Záhadná smrt mladého boxera na dálnici. Policie našla prázdné maserati, za měsíc tělo

Martin Novák Martin Novák
3. 4. 2019 7:27
Dvaadvacetiletý německý boxer tureckého původu Tunahan Keser volal odpoledne 23. června 2017 své přítelkyni. Domlouvali se, že se sejdou večer v jeho bytě v Hamburku. Bylo to naposledy, kdy s ním mluvila. Ten večer nepřijel, nezavolal ani se neobjevil u někoho z příbuzných. Zmizel.
Tunahan Keser.
Tunahan Keser. | Foto: Profimedia / TEMP Rex Features

Následující den policie našla na parkovišti jeho maserati. Zjistila však, že člověkem, který ho tam odstavil a řídil vůz naposledy, nebyl boxer. Za volantem seděl někdo jiný.

Rodina mohla ještě doufat, ale jen necelý měsíc. 21. července našel rozpadající se tělo mladého muže řidič kamionu v lese u dálnice A7, severně od Hamburku. Byly to ostatky Tunahana Kesera.

Pro německé vyšetřovatele se případ stal za rok a půl pomníkem, noční můrou. Přestože zjistila, kdo mladého boxera zastřelil.

Z pistole střílel nájemný vrah Frank Lindner, který za čin inkasoval 30 tisíc eur (téměř 800 tisíc korun). Na konci roku 2017 spáchal další vraždu a policie jej zadržela kvůli ní. Našla u něj přitom náboje, shodné s těmi, které měl Keser v těle. Ve vazbě ale krátce poté Lindner spáchal sebevraždu a vyšetřovatelé dosud neurčili, kdo byl objednavatelem.

Prověřovala mnoho stop, ale bezvýsledně. Nepomohl ani televizní dokument, odvysílaný stanicí ZDF.

Velký boxerský talent

Nyní, po téměř dvou letech, boxerův otec promluvil v rozhovoru pro časopis Der Spiegel. Vypsal za informace vedoucí k dopadení organizátora vraždy odměnu deset tisíc eur. Je přesvědčen, že čin souvisí s poměry v německém profesionálním boxu.

"Jiné vysvětlení prostě nemáme. Nikdo s námi neměl spory, které by mohly vést k tomu, co se stalo Tunahanovi," řekl Spiegelu šestačtyřicetiletý Cemil Keser.

Tunahana Kesera považovala boxerská komunita za velký talent. Do ringu vstoupil poprvé v patnácti letech a nejdříve soutěžil ve velterové váze do 67 kilogramů. Sám měřil 162 centimetrů.

Když začal s profesionálními zápasy, promotéři o něj měli zájem, protože na jeho zápasy chodilo mnoho diváků.

Ale kdo měl zájem na jeho smrti a proč? Šlo o sázky nebo dluhy? I policie se kloní k názoru, že jeho smrt souvisí s boxem. Několik hodin před Keserovým zmizením neznámý střelec, kterého detektivové také nenašli, postřelil do kolene jeho trenéra Korena Ghevora. Vypálil na něj, když kouč vystupoval na ulici v Hamburku z automobilu.

Boxerská scéna se v Německu často "těší" negativní publicitě kvůli násilí nikoli v ringu, ale kolem něj. Nejde o první případ vraždy nebo pokusu o ni kolem tohoto sportu. Před třemi lety rychlá operace zachránila život šampionovi v těžké váze Manuelu Scharrovi po střelbě v bistru v Essenu.

Špatnou reklamu boxu udělal také bývalý juniorský mistr Německa Pierre Vogel. Konvertoval k islámu, ukončil kariéru a stal se propagátorem radikálního salafismu v zemi. Tvrdí například, že německé zákony by měly umožnit polygamii.

Tunahan Keser podle vyšetřovatelů trénoval v posilovnách, kde se dostal do kontaktu s lidmi, v minulosti souzenými za násilné útoky a obchodování s drogami. Nikomu z nich však policie neprokázala podíl na jeho vraždě.

Video: Podívejte se na rozhovor o boxu s Lukášem Konečným

Box mi chyběl, vyhrál jsem a užil si to. Zemana už nepodporuji, zklamal mě. Nelíbí se mi otevřená podpora Babiše a to, jak rozděluje společnost | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 14 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy